بیانیه گام دوم منشور آینده انقلاب اسلامی است

قزوین - ایرنا - فرمانده انتظامی استان قزوین بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را منشور آینده انقلاب دانست و گفت: تشریح و تبیین این مساله باید در راس برنامه تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی باشد.

سردار مهدی حاجیان روز چهارشنبه در همایش بیانیه گام دوم انقلاب، جهش تولید و امنیت فراگیر مناطق صنعتی که در فرماندهی انتظامی استان قزوین برگزار شد، افزود: شاه کلید این بیانیه در سه محور خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی می‌چرخد و ایشان در گام نخست این بیانیه، جهش تولید را مورد نظر قرار داده‌اند.

وی اضافه کرد: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و در نهایت سبک زندگی توصیه‌های هفت‌گانه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بوده که ارتباط همه این موضوعات با موضوع امنیت گره خورده است.

وی، امنیت نظامی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و اجتماعی را پایه رفاه و توسعه جامعه دانست و اظهار داشت: موارد یاد شده بسترساز توسعه بوده و اگر امنیت نباشد هیچ یک از اینها در جامعه محقق نخواهد شد.

وی با اشاره به برکات انقلاب اسلامی، گفت: ثبات، امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور، پیشرفت در عرصه علم و فناوری و همچنین زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی و عمرانی، به اوج رساندن مشارکت‌های مردمی، ارتقا بینش سیاسی مردم، توسعه عدالت و ایستادگی از جمله مواردی هستند که کردم ما با پیروزی انقلاب به آنها دست یافتند.

وی با بیان اینکه رابطه مستقیم و معناداری بین امنیت، تولید و صنعت وجود دارد، تصریح کرد: اگر بخواهیم امنیت را وارد تولید کنیم این مساله خود به خود باعث بهبود کیفی تولیدات می‌شود چرا که امنیت به خودی خود رفاه نسبی، افزایش تولید، غرور ملی، استقلال، عدم وابستگی به دیگران و نشاط و شادابی را در جامعه ایجاد می‌کند.

به گفته سردار حاجیان، امروز قاچاق کالا و ارز ضمن آنکه باعث رکود تولید در کشور شده، متاسفانه سلامت مردم را نیز به خطر انداخته تا جایی که امروز شاهد ورود بسیاری از کالاها و مواد غذایی بدون شناسنامه هستیم.

وی با بیان اینکه برای مبارزه و پیشگیری باید به انجام اقدامات زیربنایی و پایدار بیاندیشیم، اظهار داشت: رصد فضای مجازی یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشت تا جایی که طی پنج سال آینده ۷۰ درصد از جرایم از همین طریق صورت می‌گیرد و برای پیشگیری از این موضوع، مبارزه هوشمندانه در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان قزوین به راه‌اندازی پلیس اقتصادی اشاره و تصریح کرد: در حوزه پلیس امنیت اقتصادی، وظایف ما فراتر و گسترده‌تر خواهد بود و پلیس در همه عرصه‌ها از جمله تولید، معاملات بین‌المللی، جعل و صحت اسناد مالی، کلاهبردای‌های اینترنتی، فضای مجازی و تجارت الکترونیکی، مبارزه با پولشویی به عنوان جرم ثانویه و گمرکات کشور حضوری مستمر و چشمگیر خواهد داشت.

سردار حاجیان خاطرنشان کرد: ۳۶ ماموریت در قانون برای پلیس تعریف شده و امروز نیروی انتظامی در ۱۷۰۰ نقطه به صورت روزانه با مردم در تماس است و برای همین منظور با ایجاد زیرساخت‌های لازم باید بتوانیم شایسته‌ترین خدمات را به شهروندان ارایه دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =