ورود شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۲۸ هزار و ۴۱۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۲۸۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۶ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۵۶۴ واحد افزایش به ۴۳۲ هزار و هشت واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۳۲ واحد رشد به ۲۸۵ هزار و ۴۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۰ هزار و ۸۹۷ واحد و شاخص بازار دوم ۵۷ هزار و دو واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۳۷۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۶۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۴۵۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۴۹ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۲۹۱ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۲۶۵ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۱۹۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد خدمات انفورماتیک (رانور) با ۴۱۱ واحد، فجر انرژی خلیج فارس (بفجر) با ۳۳۹ واحد، توسعه صنایع بهشهر (وبشهر) با ۳۰۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۲۵۴ واحد، سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم) با ۱۸۷ واحد و گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۱۸۰ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، گلوکوزان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان و لیزینگ رایان سایپا در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۷۷ میلیون و ۲۷۳ هزار برگه سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۰۳ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۵ هزار و ۲۰۲  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۴۱۳ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۳۵ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، توکاریل (توریل)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha