تهدید نخست وزیر بلغارستان به بستن ورزشگاه‌ها به روی هواداران

تهران- ایرنا- نخست وزیر بلغارستان تهدید کرد که در صورت عدم رعایت و بهبود فاصله گذاری اجتماعی روی سکوهای ورزشگاه‌ها، از ورود هواداران به ورزشگاه جلوگیری خواهد کرد.

لیگ فوتبال بلغارستان از پنجم ژوئن (۱۶خردادماه) و پس از حدود سه ماه تعطیلی به دلیل پاندمی ویروس کرونا با حضور هواداران در ورزشگاه از سر گرفته شد اما در جریان تعدادی از بازی‌ها مقررات مرتبط با پاندمی نقض شد.

«بویکو بوریسوف» در جریان جلسه دولت گفت: به بازیکنان این فرصت را دادیم تا برابر هواداران بازی کنند. و هوادران چه کردند؟ آنها دور هم جمع شدند آن هم بدون پوشیدن ماسک؛ می‌خواهند چه چیزی را ثابت کنند؟

بدنبال نقض مقررات در هفته‌های اخیر، «کایریل آنانیف» وزیر بهداشت بلغارستان در دستوری اعلام کرد که در هر جایگاه تا سقف یک هزار هوادار مجاز به حضور هستند.

با این حال، هواداران در جریان دیدار برگشت نیمه نهایی جام حذفی مابین لوسکی و لوکوموتیو، از رعایت مقررات ناکام ماندند.

«کراسن کرالف» وزیر ورزش این کشور با انتقاد از سازمان‌دهندگان و هواداران در این دیدارها، گفت که بلغارستان به دلیل عدم رعایت مقررات، در آستانه موج دوم همه‌گیری است.

بلغارستان هفته گذشته ۶۰۶ مورد ابتلا به کووید-۱۹ گزارش کرد؛ این رقم بالاترین آمار ابتلا از آغاز شیوع کرونا در این کشور محسوب می‌شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha