۴۵ تبعه جمهوری‌آذربایجان از مرز آستارا به کشور خود بازگشتند

آستارا - ایرنا - مدیر پایانه مرزی آستارا گفت: ۴۵ تبعه جمهوری‌آذربایجان که به دلیل انسداد مرزها برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، در ایران مانده بودند، امروز از مرز این شهرستان به کشور خود بازگشتند.

منصور بابایی روز چهارشنبه در حاشیه خروج طلبه های آذری در پل مرزی آستارا اظهار کرد: این ۴۵ تبعه آذری در حوزه های علمیه ایران تحصیل می کردند و با پیگیری‌های سفارت جمهوری آذربایجان در جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی مقامات دو کشور، امروز از مرز زمینی آستارا به باکو عزیمت کردند.

وی بیان کرد: طلبه های آذری هنگام خروج از مرز آستارا تب سنجی شدند و گذرگاه‌ های مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، از یازدهم اسفند ماه سال گذشته برای رفت و آمد مسافر بسته شده است و این روند تا ۱۱ مرداد ادامه خواهد داشت.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث انسداد مرزها و ممنوعیت تردد مرزی بین بسیاری از کشورها شده است و رفت و آمدها در برخی مرزها با رعایت پروتکل های بهداشتی به حالت قبلی بر می گردد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با سه مرز زمینی، دریایی و ریلی با جمهوری آذربایجان همسایه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =