ظرفیت تولید اکسیژن کرمانشاه افزایش یافت

کرمانشاه- ایرنا- مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: با نصب و راه‌اندازی یک دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان گلستان ظرفیت تولید اکسیژن بیمارستانی کرمانشاه افزایش پیدا کرد.

دکتر تورج شیرزادیان روز چهارشنبه به ایرنا گفت: با پیگیری های بعمل آمده توسط تیم مدیریتی دانشگاه و زحمات رییس، مدیر و همکاران مرکز آموزشی امام رضا(ع)، دومین دستگاه اکسیژن ساز مرکزی ثابت با ظرفیت ۵۰۰ لیتر بر دقیقه امروز در بیمارستان گلستان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: با نصب این دستگاه در کنار دستگاه موجود که آن هم مدت کوتاهی ست راه اندازی گردیده است، ظرفیت تولید اکسیژن در بیمارستان گلستان به بالای ۸۰۰ لیتر در دقیقه رسید که حاشیه امنیت بالایی را برای کادر درمان و بیماران بستری در این بیمارستان رقم خواهد زد.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه پیش این یک دستگاه اکسیژن ساز جدید نیز در بیمارستان فارابی نسب شده بود، گفت: یک دستگاه ۵۰۰ لیتری دیگر نیز به زودی جهت یکی دیگر از مراکز درمانی تابعه دانشگاه وارد استان خواهد شد.

به گفته شیرزادیان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پس از شیوع کرونا تاکنون بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به منظور تهیه چهار دستگاه اکسیژن ساز صرف کرده است.

وی اظهارداشت: حمایت های رییس دانشگاه، معاونت‌های توسعه و منابع، غذا و دارو و درمان دانشگاه و تیم مدیریتی و همکاران مجتمع آموزشی درمانی امام رضا(ع) در فراهم ساختن امکانات لازم برای راه اندازی این دستگاه بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته گفت: تاکنون ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ١٢١ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۹۸۶۳ نفر رسید.

سیما سادات لاری افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر رسید. تاکنون ١۶٩ هزار و ١۶٠ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ٢٨۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط