هدف تحریم سزار پیگیری اهداف نامشروع آمریکا در سوریه است

تهران - ایرنا- دستیار ارشد وزیر امور خارجه با محکوم کردن تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا، گفت: تحریم‌های جدید آمریکا موسوم به سزار با هدف فشار بر مردم سوریه و پیگیری اهداف نامشروع آمریکا از طریق توسل به تروریسم اقتصادی است

به گزارش اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «گیر پدرسون» فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه روز چهارشنبه در تماس تلفنی با «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه درباره آخرین تحولات سیاسی، میدانی، برگزاری اجلاس مجازی آتی سران کشورهای ضامن روند آستانه، نشست بعدی کمیته قانون اساسی، آخرین وضعیت ادلب و جنوب سوریه و همچنین وضعیت اقتصادی و مشکلات ایجاد شده برای مردم این کشور در نتیجه تحریم‌ها را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

طرفین در این گفت‌وگو با تاکید بر پیامدهای به شدت نگران کننده تحریم‌های یکجانبه اقتصادی بر زندگی مردم سوریه، بر لزوم افزایش کمک‌های انسان‌دوستانه برای مقابله با تحریم‌های مزبور و همچنین تداوم روند سیاسی برای حل و فصل مسالمت‌آمیز موضوع سوریه تصریح کردند.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه با محکوم کردن تحریمهای غیر قانونی و غیرانسانی آمریکا، خواستار رفع آنها شد و اعلام کرد: تحریم‌های جدید آمریکا موسوم به سزار با هدف فشار بر مردم سوریه و پیگیری اهداف نامشروع آمریکا از طریق توسل به تروریسم اقتصادی است و این اقدامات خصمانه نمی تواند خللی بر اراده مردم سوریه و هم‌پیمانان آن در ادامه حمایت از مردم و دولت مشروع این کشور ایجاد کند.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا دسامبر ۲۰۱۹  قانون قیصر را تصویب کردند و دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده نیز آن را ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ امضا کرد.  این قانون از چهارشنبه (۲۸خرداد/۱۸ ژوئن) به اجرا گذاشته شد.

به دنبال اجرای این قانون، دولت آمریکا ۳۹ شخصیت سوری از جمله رییس جمهوری سوریه و همسرش را تحریم کرد. افراد و سازمان‌های خارجی حامی پیمانکارانی که به نمایندگی از سوریه و کشورهای دوست این کشور فعالیت می کنند، مشمول این قانون ‌هستند.

این تحریم‌ها علیه کمک کنندگان به سوریه برای تولید نفت، تامین کنندگان نیازهای جنگی و فنی نیروهای این کشور نیز اعمال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =