سالانه افزون‌بر ۲۰۰ تن ماهی در خاش تولید می‌شود

زاهدان- ایرنا- رییس اداره شیلات خاش سیستان و بلوچستان گفت: سالانه بیش‌از ۲۰۰ تن ماهی گرمابی و سردآبی از ۵۰۰ باب استخر پرورش ماهی در این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

یوسف شهرکی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: با رهاسازی بیش‌از ۳۰۰هزار بچه ماهی در بستر سدها و استخرهای پرورش ماهی خاش زمینه اشتغال روستاییان، عشایر و بهره‌برداران بخش کشاورزی  این شهرستان فراهم شده است.
وی بیان کرد: خاش با داشتن حدود ۵۰۰ استخر پرورش ماهی رتبه نخست تولید آبزیان پرورشی در آب‌های داخلی سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده و قطب مهم پرورش ماهی در استخرهای دو منظوره کشاورزی و شیلاتی این استان است.
رییس اداره شیلات خاش با اشاره به استقبال مطلوب آبزی پروران از فعالیت‌های شیلاتی افزود: آبزی پروران این شهرستان همه ساله با شرکت در کارگاه‌های آموزشی تولید، پرورش و بهداشت آبزیان ضمن آشنایی با شیوه‌های نوین رشد و تکثیر انواع آبزیان با بیماری‌های شایع ماهیان گرم آبی، سردآبی و نحوه درمان آنها آشنا می‌شوند.
وی بیان کرد: تنوع آب و هوایی و شرایط مناسب اقلیمی زمینه را برای پرورش ماهیان سرد آبی و گرم آبی در این شهرستان فراهم کرده است.
شهرکی اظهارداشت: خاش در بخش‌های مختلف از ظرفیت‌های ویژه‌ای برخوردار است که تولید و پرورش ماهی یکی از این ظرفیت‌هاست.
به گزارش ایرنا خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =