اخبار کوتاه انتظامی کردستان

سنندج - ایرنا - کشف ۶ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط ماموران مرزبانی، انهدام یک باند سرقت، کشف بیش از ۳۶ هزار قلم لوازم بهداشتی قاچاق در بانه و دستگیری یک سارق از جمله اخبار انتظامی استان کردستان در روز چهارشنبه چهارم تیر است.

فرمانده انتظامی کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از شناسایی و دستگیری سه نفر از اعضای یک باند سرقت و اعتراف آنان به ۴۷ فقره سرقت در شهرستان سنندج خبر داد.

سردار علی آزادی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در برخی از مناطق شهرستان سنندج موضوع شناسایی و دستگیری عوامل سرقت در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های میدانی و استفاده از بانک اطلاعاتی سارقان سابقه دار، ماموران تحقیقات خود را آغاز و موفق به شناسایی یک سارق سابقه دار و حرفه ای منزل شدند و با هماهنگی قضائی در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

سردار آزادی افزود: سارق در تحقیقات تخصصی به عمل آمده به سرقت از اماکن خصوصی و منزل در سنندج با همکاری ۲ نفر از همدستانش اعتراف کرد که با تلاش ماموران همدستان وی نیز طی یک عملیات دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی کردستان گفت: با ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران، متهمان در مجموع به ۴۷ فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی و گوشی های تلفن همراه اعتراف کردند.

وی با اشاره به دستگیری سه مالخر در این عملیات خاطر یادآور شد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقادیری اموال مسروقه کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار آزادی همچنین از از توقیف یک دستگاه اتوبوس حامل بیش از ۳۶ هزار عدد ماسک و دستکش قاچاق در ایست و بازرسی  شهیدغلام الهی  شهرستان بانه خبر داد و گفت: راننده این خودور دستگیر و به مراجع ذیصلاح معرفی شده است.

وی گفت: کارشناسان ارزش این تعداد لوازم بهداشتی قاچاق را بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای کردستان کشف شد

فرمانده مرزبانی کردستان گفت: ماموران مرزبانی این استان در ۲ روز گذشته موفق به کشف ۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای این استان شدند.

سردار علیرضا مرزبانی اظهار داشت: در راستای کنترل مرزها و به منظور جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، مرزبانان این فرماندهی طی ۴۸ ساعت گذشته توانستند در چندین عملیات دقیق و برنامه‌ریزی شده، مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و احشام را کشف کنند.

وی افزود: در این عملیات ها ۱۱ هزار و ۲۵۰ عدد ماسک فیلتر دار و ساده و ۲۲۳ هزار و ۱۶۳ قلم داروی تقویتی در آستانه خروج از مرز بانه کشف و در این رابطه یک نفر قاچاقچی دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

فرمانده مرزبانی کردستان یادآور شد: همچنین طی چند عملیات جداگانه دیگر ۳۳۴ راس احشام سبک نیز توسط مرزبانان هنگ مرزی مریوان توقیف و از خروج آنها از کشور جلوگیری شد.

مرزبانی گفت: مرزبانی کردستان برای مقابله با قاچاق کالا، پوشش خلاهای مرزی و بحث انسداد مرز را با جدیت در دستور کار خود قرار داده و با استقرار پاسگاه ها و برجک های مرزی و خدمت شبانه روزی مرزبانان مستقر در نقاط صفر مرزی، تمام توان خود را برای مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه از مبادی غیر رسمی به کار گرفته است.

اعتراف سارق سابقه دار به ۱۰ فقره سرقت اماکن خصوصی در قروه

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی نیز از دستگیری سارق سابقه دار و اعتراف وی به ۱۰فقره سرقت اماکن خصوصی در قروه خبر داد.

سرهنگ طارق کمالوند گفت: درراستای پیشگیری ومقابله با سرقت وناامن کردن حوزه سرزمینی برای سارقان، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی به مدت ۲۴ ساعت در سطح شهرستان قروه به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در همین راستا و با هوشیاری ماموران  کلانتری ۱۲ سارق حرفه ای و سابقه دار اماکن خصوصی  دستگیر و با هماهنگی مراجع قضائی طی یک عملیات دستگیر شد.

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی کردستان تاکید کرد: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده متهم  به ۱۰ فقره سرقت اعتراف کرد که با تلاش ماموران از صحنه های سرقت بازسازی صحنه صورت گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha