۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 83832635
۰ نفر

برچسب‌ها

نانوایان کاشانی ضوابط پخت نان را رعایت کنند

کاشان- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: پخت نان خارج از ضوابط ابلاغی منجمله استفاده از افزودنی‌ها ممنوع است و انتظار می‌رود نانوایان ضوابط را رعایت کنند.

مسعود خاندایی روز چهارشنبه‌ در نشست کارگروه تخصصی گندم، آرد و نان شهرستان کاشان افزود: پخت نان خارج از ضوابط مندرج در نرخ نامه ابلاغی منجمله عرضه نان سنگک با عنوان نان بزرگ یا استفاده از انواع سبزی ممنوع است.

وی تاکید کرد: نان مشمول یارانه دولتی است، باید با کیفیت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد و نانوایان نیز ملزم به رعایت قانون و مقررات هستند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان، کنجد بهداشتی را تنها افزودنی مجاز به سفارش مشتری برشمرد و اضافه کرد: استفاده از هر گونه افزودنی در پخت نان بر اساس مصوبه کارگروه تخصصی گندم، آرد و نان در این شهرستان ممنوع است.

وی با اشاره به افزایش شکایت مردم از نانوایان بیان کرد: با توجه به تخلف برخی نانوایی‌ها از جمله در مورد قیمت، کیفیت و رعایت نکردن مسایل بهداشتی تصمیم‌های ممنوعیتی در زمینه افزودنی‌ها و اندازه نان به تصویب رسید.

خاندایی تصریح کرد: نانوایانی که چند مورد تخلف انجام دهند و نسبت به کم‌فروشی، گران‌فروشی یا عرضه نان بی‌کیفیت اقدام کنند با ارایه شکایات و پیگیری دستگاه نظارتی با کاهش و قطع سهمیه آرد، جریمه نقدی و یا پلمب روبه‌رو خواهند شد.

افزون بر ۴۰۰ نانوایی در شهرستان کاشان فعالیت دارند که ۶۰  واحد سنگک تنوری، ۱۴۱ واحد لواش ماشینی و بقیه انواع نان‌های دیگر را پخت می‌کنند.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =