۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83832602
۰ نفر

برچسب‌ها

سیمای البرز قاب انعکاس  اقوام ایرانی 

کرج - ایرنا - معاون  سیمای صدا وسیمای البرز گفت: با هدف آشنایی با اقوام مختلف در تابستان امسال سیمای این استان در ویژه برنامه ای میزبان اقوام ایرانی خواهد بود.

محمد ورزدار روز چهارشنبه در نشست خبری افزود:  از هفته آینده البرز میهمان استان های گیلان ، مازندران ، زنجان ، قزوین ، سمنان ، اصفهان ،کردستان و  مرکزی می شود که این امر فرصت بیشتری برای تبادل آداب و رسوم قومیت های مختلف در استان البرز است.
وی ادامه داد: البرز رنگین کمانی از اقوام مختلف است که با توجه به این امر تبادل رسوم بین اقوام مختلف ازطریق تهیه برنامه های مستند مورد توجه قرار گرفته است.
ورزدار گفت: همچنین به منظورآگاهی از مشکلات مرم برنامه نگاه مردم پیش بینی شده است که در کنار آن برنامه هایی از قبیل اقتصاد پویا ویژه روستا تهیه و پخش خواهد شد.

معاون صدا و سیمای البرز بیان داشت:  تابستان امسال باوجود محدودیت امکانات برای غنی سازی اوقات فراغت مردم استان البرز ۲۰ برنامه مختلف پخش خواهیم کرد.

وی یاد آورشد: پیش بینی برنامه کودک ، به تن ( دربخش سیمای سلامت)،مجموعه ۵۲ قسمتی عروسکی که درمرحله پیش تولید است با موضوع آموزش روانشناسی کودکان از برنامه های  پیش بینی شده برای غنی سازی اوقات کودکان در روزهای سخت کرونایی است.
وی ادامه داد: معرفی مراکز تحقیقاتی مهم با مستند سازی تاریخچه آنها از جمله مجموعه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج ، مستند زندگی نامه آیت الله طالقانی ،مستند ۱۴ عنوانی با موضوع چهره های ماندگار  ورزشی ، علمی ، فرهنگی و میراث فرهنگی از دیگر تدابیر پیش بینی شده در صدا و سیمای استان البرز است.
دراین نشست که با حضور مدیران تولیدسیما ،پخش سیما و روابط عمومی بود، خبر از افزایش ۱۲ درصدی مخاطبان البرز طی ۶ماه گذشته داده شد و براساس اعلام مسوولان ۵۴۴ آیتم درموضوع کرونا با ۱۰ هزار و ۴۹ دقیقه برنامه از صدا و سیمای البرز پخش شده است.

استان البرز با حدود سه میلیون نفر جمعیت به خاطر سکونت اقوام مختلف ایرانی در آن ،«ایران کوچک» نام گرفته است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =