هجدهمین مدرسه ساخت یک خیر در بندرانزلی بهره برداری شد

انزلی-ایرنا- به مناسبت دهه کرامت و با حضور استاندار گیلان یک باب مدرسه خیر ساز احداث شده توسط دکتر محمد تقی نمک فروش در روستای کپورچال بندرانزلی رسما افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر محمد تقی نمک فروش خیر مدرسه ساز تاکنون بیش از ۱۸ مدرسه در سراسر ایران احداث کرده که از این بین سه مدرسه امام علی ، امام حسن مجتبی و حضرت خدیجه در بندرانزلی قرار دارد.

استاندار گیلان روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این مدرسه با تبریک فرارسیدن ایام دهه کرامت اظهار کرد: نیروی انسانی مهمترین عامل توسعه در هر جامعه است.

ارسلان زارع افزود: افزایش بهره وری نیروی انسانی هنگامی محقق می شود که در محیطی استاندارد مورد آموزش قرار گیرند.

وی تاکید کرد: مشارکت خیران در تکمیل و اجرای پروژه ها علاوه بر تقویت روحیه جمعی ، در مسیر توسعه و اعتلای کشور نیز تاثیر دوچندان دارد.

استاندار با اشاره به جایگاه ارزنده خیران در توسعه فضاهای آموزشی گیلان همچنین گفت: مدرسه حضرت خدیجه (س) که امروز به بهره برداری رسید، جلوه ای از خدمت صادقانه و سهم خیران در آبادانی استان است.

زارع محوطه سازی مناسب و احداث کتابخانه در این واحد آموزشی را از مزایای این پروژه برشمرد و گفت: نام متبرک حضرت خدیجه (س) بر روی این واحد آموزشی ، موجب تکوین و تعلیم دانش آموزان در حوزه معرفتی است.

به گزارش ایرنا ، مدرسه سه کلاسه حضرت خدیجه کبری(س) روستای کپورچال در مقطع  متوسطه‌ دوره اول فعالیت خواهد کرد و با بیش از هزار و ۸۸۰ متر مساحت در دو طبقه با اعتباری افزون بر ۲۱ میلیارد ریال ساخته شده که دارای سه کلاس درس، آزمایشگاه ، نمازخانه و کتابخانه محله محور بوده و امکان تحصیل برای ۱۰۵ دانش آموز را فراهم آورده است.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و  ۱۴۶مدرسه دولتی و غیر دولتی در سطح شهر و روستاهای این شهرستان وظیفه آموزش دانش آموزان را برعهده دارند که از این تعداد بیش از ۳۰ مدرسه در روستاهای بندرانزلی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =