استاندار سمنان: بانک‌ها پرداخت تسهیلات رونق تولید را سرعت بخشند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: بانک‌های عامل ، به منظور حمایت از صنعت و جهش تولید، روند پرداخت تسهیلات رونق تولید را به واحدهای تولیدی استان تسریع کنند.

علیرضا آشناگرروز چهارشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان افزود: عملکرد برخی از بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی مطلوب است، اما باید به روند پرداخت تسهیلات سرعت بخشید.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور تحقق شعار سال، تصریح کرد: توجه به توسعه و تقویت صنعت در استان سمنان در راستای جهش تولید باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

استاندار سمنان ادامه داد: برخی از تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی و صنعتی برای  ایجاد اشتغال و برخی نیز به منظور تثبیت اشتغال در این واحدها است که در هر دو صورت حمایت از این واحدها مدنظر است.

وی ابرازداشت: بانک‌های عامل استان سمنان در پرداخت تسهیلات رونق تولید و تبصره ۱۸ به واحدهای تولیدی و صنعتی از سختگیری‌های بی مورد و ایجاد موانع بر سر راه دریافت وام صاحبان صنایع بپرهیزند.

آشناگر با تاکید بر اینکه حفظ تولید و اشتغال در سال جهش تولید مد نظر تمام مسوولان اجرایی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: تامین وثیقه، سختگیری‌ها در روند رسیدگی و پرداخت تسهیلات از مشکلات صاحبان صنایع است که لازم است بانک‌های عامل استان سمنان در این زمینه تسهیل گر باشد.

استاندار سمنان یادآور شد: با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود و نرخ ارز، تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و پرداخت تسهیلات، می‌تواند در کارایی بیشتر تسهیلات به منظور جهش تولید در واحدهای صنعتی متقاضی تاثیر به سزایی داشته باشد.

در بخش رفع موانع تولید، مسایل یک هزار و ۶۰ واحد تولیدی مشکل دار در جلسات کارگروه مطرح و بررسی شد که برای رفع موانع موجود،  هزار و ۲۶۰ مصوبه به تصویب اعضا رسید و از این تعداد ، ۷۵ درصد مصوبات اجرایی شد.

عملکرد بانک‌های عامل، بررسی مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی و آخرین وضعیت اعطای یارانه تسهیلات در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha