خاطرات فراموش‌نشدنی سارانسک

تهران- ایرنا- ۲ سال پیش در چنین روزی تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود در دور گروهی جام جهانی روسیه در برابر تیم مدعی پرتغال به تساوی یک بر یک رسید.

تیم ملی فوتبال ایران بعد از برد مقابل مراکش و شکست در برابر اسپانیا پا به دیدار سوم و پایانی خود در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ گذاشت. کارلوس کی‌روش مقبل هموطنان خود قرار گرفته بود و ورزشگاه وردوویا آرنای شهر سارانسک میزبان این جدال سرنوشت‌ساز بود.

نیمه اول از آن تیم اروپایی بود. آنها در دقیقه ۴۵ با شوت بیرون پا و غیرقابل مهار کوارشمای ۳۴ ساله به گل رسیدند و با برد به رختکن رفتند. در نیمه دوم ایران کمی جلو کشید اما پرتغال بود که به پنالتی رسید. ضربه رونالدو در عین ناباوری توسط علیرضا بیرانوند سیو شد تا فوق ستاره پرتغالی بعد از ۱۲ سال نتواند بار دیگر در جام جهانی گل دوم تیمش را به صورت مشابه وارد دروازه ایران کند. در ادامه رونالدو یک ضربه آرنج هم به صورت پورعلی گنجی زد که اگر رونالدو نبود از زمین اخراج می‌شد.

حملات ایران شدت پیدا کرد و در دقیقه ۹۳ کریم انصاری‌فرد از روی نقطه پنالتی گل مساوی را به ثمر رساند. پنالتی که با جنجال و توسط VAR گرفته شده بود. امیدها دوباره زنده شده بود. ایران به یک گل نیاز داشت تا به عنوان تیم صدرنشین راهی دور بعدی شود. در چند ثانیه پایانی، شوت قدوس بلاک شد و در حالی به طارمی رسید که با او پاتریسیو تک به تک شده بود اما مهاجم بوشهری فوتبال ایران، در بدترین زمان ممکن به فکر خراب کردن موقعیت افتاد و توپ را به بیرون فرستاد تا بزرگترین شگفتی جام رقم نخورد.

ایران با چهار امتیاز در گروه مرگ سوم شد و پرتغال با پنج امتیاز به مرحله بعدی راه پیدا کرد. این بهترین نمایش تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ حضورش در جام جهانی بود و اگر کمی دقت بیشتری می‌شد شاید می‌توانستیم اولین صعودمان را نیز جشن بگیریم. با این حال هیچوقت اتفاقت شهر سارانسک از یاد ما ایرانی‌ها نخواهد رفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =