ساخت اولین مستند از زندگی در ووهانِ کرونازده

تهران- ایرنا- مستند «ووهان ووهان» (!Wuhan! Wuhan)، محصول مشترک آمریکا و چین، تصویری جامع از زندگی در شهر ووهان به عنوان کانون اولیه شیوع کرونا به مخاطب ارائه خواهدکرد.

به گزارش ورایتی، ووهان ووهان مستندی در سبک سینما وریته یا سینما حقیقت است که یک روز و نیم زندگی در شهر ووهان چین را به تصویر می‌کشد، شهری که اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان را گزارش داد.

دونا گیگلیوتی تهیه‌کننده آمریکایی برنده جایزه اسکار در کنار پیتر لوا از شرکت استارلایت میدیا تهیه‌کنندگی این اثر را برعهده دارند و دانی ین هنرپیشه هنگ‌کنگی هم نقش تهیه‌کننده اجرایی را در این پروژه ایفا خواهد کرد.

مستندسازان مطرحی چون گونگ چنگ و یونگ چنگ از چین نیز این مستند را کارگردانی می‌کنند. در کنار داوطلبان، کارکنان درمانی و بیماران، تیمی سی نفره از افراد برای ساخت این مستند بسیج شده‌اند.

یک راننده که داوطلبانه کادر درمان را جابه‌جا می‌کند، آرایشگری که به پزشکان و پرستاران خدمات رایگان ارائه می‌دهد، بلاگری که به بیماران دارو می‌رساند، روانشناسی که به بیماران مبتلا به کرونا مشاوره می‌دهد و پزشکانی که در بخش اورژانس از این اتاق به آن اتاق می‌روند، از جمله شخصیت‌هایی هستند که در این مستند ظاهر می‌شوند.

تهیه‌کنندگان ووهان ووهان هدف از ساخت این مستند را ثبت الهام‌بخش‌ترین لحظات پس از همه‌گیری کرونا در ووهان و نمایش داستان مردم عادی عنوان کرده‌اند. این فیلم نشان می‌دهد پس از نزول مصیبت، مردم چگونه می‌جنگند، چگونه زندگی کرده و چگونه عشق می‌ورزند.

دولت‌های آمریکا و چین ماه‌ها درباره منشا و خاستگاه ویروس کرونا جنگ لفظی داشتند و یکدیگر را به انتشار این ویروس مرگبار متهم می‌کردند؛ پکن از سلاح زیستی آمریکا می‌گفت و واشنگتن از آزمایشگاه تحقیقاتی سری در چین. با وجود تمام اتهامات و گمانه‌زنی‌ها تردیدی وجود ندارد که ووهان اولین شهری بود که به دلیل شیوع کرونا قرنطینه شد.

تاکنون از ۱۱ میلیون جمعیت ووهان ۶۸ هزار و ۱۳۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۴ هزار و ۵۱۲ نفر نیز در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =