۹ تن انواع موادمخدر امسال در خاش کشف شد

زاهدان- ایرنا - فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: ۹ تن انواع موادمخدر از ابتدای امسال تا کنون توسط نیروهای نظامی و انتظامی از قاچاقچیان در این شهرستان کشف شده است.

صاحب گل صالحی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: خرید، فروش و مصرف موادمخدر از دیدگاه اسلام حرام است و با قاچاقچیان به شدت برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر توسعه مشارکت‌های مردمی و پای کار آمدن مردم در مبحث مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اعتیاد افزود: رویکرد اجتماعی محور در موضوع مبارزه با موادمخدر مورد توجه مسوولان است.
فرماندار خاش گفت: ساماندهی افراد معتاد و افزایش ظرفیت مراکز نگهداری آنها از برنامه‌های مهم ستاد مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد است.

وی بیان کرد: توجه به مباحث آموزشی، پیشگیرانه و بهره‌گرفتن از ظرفیت‌های رسانه‌ای، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، علما و صاحبان تریبون از اولویت‌های مهم دستگاه‌های دولتی در مبحث مبارزه با مواد مخدر است.
صالحی اظهارداشت: خانواده‌ها نقش مهمی در فرهنگ سازی و پیشگیری از آسیب‌های ناشی از اعتیا بر عهده دارند و بایستی در مدارس و دانشگاه‌ها نیز به این مهم اهمیت داده شود.
به گزارش ایرنا خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =