مشکل تامین داروی بیماران خاص در آبادان و خرمشهر برطرف شد

آبادان - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اختصاص ۲ داروخانه‌ برای توزیع داروی مورد نیاز بیماران خاص در آبادان و خرمشهر گفت: مشکل تامین داروی بیماران خاص در این شهرستان‌ها برطرف شد.

به گزارش ایرنا به نقل از دانشکده علوم پزشکی آبادان هدا مجیری چهارشنبه اظهار داشت: به منظور رفاه حال بیماران خاص زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان داروی بیماران خاص طبق بخشنامه سازمان غذا و دارو در داروخانه‌های منتخب توزیع می‌شود.
وی به فعالیت یک داروخانه در آبادان و یک داروخانه در خرمشهر به منظور تامین داروی بیمارن خاص اشاره کرد و افزود:با توجه به اینکه داروی بیماران خاص عمدتاً وارداتی است ممکن است در مقاطعی ورود آنها به کشور و توزیع‌ بین شعب استانی کم شود که در چنین شرایطی سازمان غذا و دارو مداخله کرده و مشکل را برطرف می‌کند.
معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: تلاش می شود داروخانه‌های توزیع کننده داروی بیماران خاص در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر تقویت شوند تا سهمیه‌ داروی بیشتری برای توزیع بین بیماران جذب کنند.
وی ادامه داد: برخی از کاستی‌ها در زمینه داروی بیماران خاص مربوط به کمبود دارو است ضمن اینکه همکاری بیمه‌ها و شرکت‌های پخش نیز در این مهم دخیل است.
مجیری با بیان اینکه قیمت دارو مصوب است، افزود: با وجود سامانه‌ سازمان غذا و دارو هر شهروند می‌تواند قیمت دارو را حتی بر اساس نوع شرکت استعلام و مشاهده کند با این وجود اگر شهروندی نسبت به قیمت دارویی اعتراض داشت می‌تواند از طریق سامانه تیتک، سامانه تلفنی ۱۹۱ و یا مراجعه حضوری به معاونت غذا و دارو این موضوع را پیگیری نماید.
وی گفت: اگر تخلفی در خصوص قیمت دارو وجود داشته باشد کارشناسان این سازمان موضوع را پیگیری کرده و قطعاً بررسی خواهند کرد.
مجیری در ادامه افزود: داروی بیماران خاص به مراکز استان و دانشگاه‌های قطب تحویل داده می‌شود تا بر اساس فاکتور بین مناطق توزیع ‌شود البته در برهه‌ای از زمان ممکن است دارو در کل کشور کم وارد شده باشد که در چنین شرایطی بین تمام شهرستان‌ها مقدار کمتری دارو توزیع می شود اما تلاش می شود سهمیه متناسب با جمعیت و بیماران‌ خاص برای شهرستان های آبادان و خرمشهر تامین شود.

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =