۵۷۳ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ به کشاورزان سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: بیش از ۵۷۳ میلیارد ریال تسهیلات برنامه تولید و اشتغال بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸ به طرح‌های بخش کشاورزی استان پرداخت شد.

سید حسن میرعماد روز چهارشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری، افزود: ۵۶۶ طرح در بخش کشاورزی برای دریافت بیش از هفت هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ در این کارگروه تصویب شد.

وی بیان کرد: ۲۱۳ طرح کشاورزی به مبلغ یک هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال به بانک‌های عامل استان سمنان ارسال شد.

میرعماد  ادامه داد: ۵۷۳ میلیارد ریال به ۱۳۵ طرح کشاورزی از محل بند الف تبصره ۱۸ به واحدهای این بخش در استان سمنان پرداخت شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان یادآور شد: یکهزار و ۳۲۹ میلیارد ریال تسهیلات تصویب شده از محل تسهیلات تبصره ۱۸ برای ۷۸ طرح بخش کشاورزی این استان باقی مانده است.

منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور شامل صندوق توسعه ملی، تسهیلات بانکی و بودجه عمومی است.

در بخش رفع موانع تولید، مسایل یک هزار و ۶۰ واحد تولیدی مشکل دار در جلسات کارگروه مطرح و بررسی شد که برای رفع موانع موجود،  یکهزار و ۲۶۰ مصوبه به تصویب اعضا رسید و از این تعداد ، ۷۵ درصد مصوبات اجرایی شد.

عملکرد بانک‌های عامل، بررسی مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی و آخرین وضعیت اعطای یارانه تسهیلات، در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =