قضات دادگستری اردکان به بیش از  ۱۹ هزار پرونده رسیدگی کردند

یزد - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب اسلامی اردکان گفت: از اول تیر ماه سال ۹۸ تاکنون ، ۱۹ هزار پرونده در حوزه  قضایی شهرستان تشکیل شد و در مجموع قضات به ۱۹ هزار و ۸۸۹ فقره پرونده رسیدگی و آنها را مختومه کردند .

مهدی حسن پور روز پنجشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه( اول تا هفتم تیرماه) در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در چارچوب رفع موانع تولید تمامی پرونده های ارجاعی به اجرای احکام حقوقی به طرفیت شرکت های تولیدی به صورت توافقی زمینه مختومه آنها فراهم و  در این مدت ۱۳۳ هکتار از اراضی رفع تصرف شد.

این مسوول قضایی با بیان اینکه در این مدت به صورت ویژه پرونده سال قبل که اصطلاحا، « مسن » گفته می شود، نیز رسیدگی شد و  ۷۵ درصد این قبیل پرونده ها در حوزه قضایی کاسته شد تصریح کرد: در حوزه دادگاه عمومی و انقلاب ۵۸ درصد پرونده سال های قبل و در حوزه دادسرای عمومی و انقلاب هم ۸۵ درصد پرونده های مسن کاهش داشته است .

حسن پور اظهار کرد: از اول تیرماه سال ۹۸ تاکنون حدود یک هزار  پرونده در حوزه قضایی شهرستان اردکان با صلح و سازش مختومه شده است .

وی با بیان اینکه همچنین مرکز صیانت از خانواده و ارایه مشاوره و برگشت زوجین به زندگی مشترک دایر شد، گفت:  شعبه صلح عمران به منظور صلح و سازش در امور عمرانی و کارهای ساختمانی افتتاح شد .

دادستان اردکان با بیان اینکه کار در دستگاه قضا، سخت و حساس است ،افزود: در حوزه دادسرا و حقوق عامه، با همکاری فرمانداری و دستگاه‌های متولی ۲۴۰ هکتار از اراضی واگذار شده برای اجرای طرح‌های صنعتی که صرفاً مجوز داشتند و هیچ‌گونه عملیات اجرایی بر روی این اراضی صورت نگرفته بود جهت خلع ید شناسایی ‌شده است.

وی بابیان اینکه در حوزه سلامت و بهداشت و به‌منظور پیشگیری از وقوع جرم، نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه و فروشگاه‌های خانگی پوشاک زنانه بیشتر شده و این طرح همچنان ادامه دارد، تصریح کرد:‌ در موضوع شناسایی آسیب‌های اجتماعی و ارایه راهکارهای رفع این آسیب‌ها، جلسات مستمر و با حضور دستگاه‌های متولی انجام‌ و به آسیب‌های دارای اولویت رسیدگی شد.

به گفته حسن پور در حوزه اشتغال و تولید و به‌منظور رفع موانع تولید، سرکشی و بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل نیز انجام‌ شده است.

حوزه قضایی شهرستان اردکان ۱۲ قاضی و ۴۶ کارمند دارد.

هفتم تیر ۱۳۶۰ سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از اعضای حزب جمهوری، روزی که در تاریخ ایران ماندگارایران اسلامی به پاس معمار اصلی قانون اساسی و اولین رییس قوه قضاییه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نام روز قوه قضاییه ثبت شد.

مرکز این شهرستان ۹۸ هزار نفری در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =