دوتالار پذیرایی در تربت‌حیدریه مهر و موم شد

تربت‌حیدریه - ایرنا - رییس اداره سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه از مهر و موم دو تالار پذیرایی متخلف به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا در این شهرستان خبر داد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه روز چهارشنبه به نقل از مهدی سعیدی گزارش داد: در راستای حفظ سلامت اقشار مختلف مردم و به منظور صیانت از حقوق شهروندی، تیم‌های مشترک بازرسی با همکاری نیروهای پلیس اطلاعات امنیت، اداره اماکن عمومی و اتاق اصناف در تربت‌حیدریه تشکیل شد تا برای کنترل بیماری کرونا اقدام‌های اساسی صورت گیرد.

وی با بیان این که سلامت مردم خط قرمز است و از تمام ظرفیت‌ها و امکانات برای تحقق این مهم به شکل مطلوب استفاده می‌شود افزود تمام تلاش نیروهای بهداشتی و درمانی و سایر نهادهای مرتبط، قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ است و در این زمینه با متخلفان بهداشتی برابر قانون به شدت برخورد می‌شود. 

 رییس اداره سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با قدردانی از شهروندانی که نسبت به اطلاع رسانی تخلفات بهداشتی اقدام می‌کنند گفت: اقشار مختلف مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخف بهداشتی، مراتب را از طریق سامانه ۱۹۰ و یا شماره تماس ۵۲۲۴۱۵۵۰ به دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۰۹ هزار و ۹۷۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۹ هزار و ۸۶۳ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۱۶۹ هزار و ۱۶۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۹ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۹۶ نفر را بیمار کرده و جان ۴۷۴ هزار و ۴۶۷ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. چهار میلیون و ۹۴۰ هزار و ۲۹۸ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و۳۸۸ هزار و ۲۲۵ بیمار کرونا و ۱۲۲ هزار و ۶۱۱ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشورهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha