دوره‌های حضوری کانون پرورش فکری در خراسان جنوبی آغاز می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: بنابر اعلام معاونت فرهنگی کانون کشور و هماهنگی‌های انجام شده با مراجع دارای صلاحیت، مراکز کانون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۱۵ تیرماه جاری پذیرای متقاضیان دوره‌های حضوری هستند.

طاهره حمیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز پذیرش اعضا در مراکز کانون پس از وقفه‌ سه ماه اظهار داشت: ثبت‌نام دوره‌های تابستانی کانون در مراکز استان خراسان جنوبی به صورت حضوری و مجازی از پنجم تیرماه جاری آغاز می‌شود و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور و محدودیت‌هایی که برای اوقات فراغت تابستان کودکان و نوجوانان وجود دارد، مرحله نخست راه‌اندازی سامانه مرکز مجازی کانون کشور نیز با هدف دسترسی آسان و ایمن خانواده‌های ایرانی و همه فارسی‌زبانان دنیا از پنجم تیرماه جاری رونمایی می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: فعالیت‌های تابستانی این سامانه شامل انواع دوره‌های فرهنگی، ادبی، هنری و مهارت‌های زندگی است که در سه سطح دوره‌های بدون محدودیت زمانی، کارگاه‌های زنده مجازی انجمن‌های تخصصی و دوره‌های مهارت‌آموزی مراکز استانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از پنجم تیر با مراجعه به نشانی kpf.ir خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان عضویت در مراکز کانون از تابستان امسال با پرداخت حق عضویت سالانه، ضمن امانت کتاب و استفاده از سالن مطالعه می‌توانند از هشت فعالیت کتاب محور مانند معرفی و نقد و بحث کتاب، روخوانی، آشنایی با مفاخر، مشاهیر، مشاغل و ویژگی‌های تاریخی و جغرافیای و اقوام سرزمین، آشنایی با قرآن و احادیث، مهارت‌های خوب شنیدن و خوب گفتن (قصه‌گویی) را به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

حمیدی افزود: همچنین با ابلاغ دستورالعمل معاون فرهنگی کانون کشور فعالیت‌ها و کارگاه‌های تابستانی از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت افزایش یافته و علاقه‌مندان می‌توانند از طیف گسترده دوره‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی و تمرین خوب زندگی کردن تا انواع زیر مجموعه‌های هنرهای قصه‌گویی (فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن)، هنرهای تجسمی از قبیل نقاشی، طراحی، تصویرسازی، نقاشی روی شیشه، نقاشی خط، خوشنویسی، کاغذ و انواع کاردستی، همچنین هنرهای نمایشی با زیر مجموعه بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و ساخت عروسک نمایشی استفاده کنند.

وی فعالیت‌های ادبی، هنرهای آوایی، فعالیت‌های علمی، بازی و سرگرمی، کارگاه‌های حال خوش زندگی، پرورش خلاقیت، شعر و داستان‌نویسی، پویانمایی، عکاسی، نجوم و رباتیک را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در خراسان جنوبی برشمرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۲ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خراسان جنوبی فعال است که از این تعداد سه مرکز در شهر بیرجند فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط