سهم تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی استان مرکزی ابلاغ شد

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از ابلاغ سهم تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی این استان در سال جاری خبر داد و گفت: این اعتبارات در سال جاری مانند مدت مشابه قبل ۴۶ میلیارد ریال است.

«محمدتقی آبایی‌هزاوه» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۳ میلیارد ریال از سهم تسهیلات مشاغل خانگی استان با عاملیت بانک توسعه تعاون و به همین میزان یال با عاملیت بانک رفاه پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: اولویت پرداخت این تسهیلات در سال جاری با افرادی است که طرح آنها منطبق بر ظرفیت‌ها و اولویت‌های استان و مورد تایید دستگاه‌های اجرایی ذیربط و آماده ورود به بازار کار باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: اشخاص پشتیبان و بنگاه‌های پیشرو برای دریافت تسهیلات نیز از دیگر اولویت‌های دریافت این تسهیلات هستند.

آبایی‌هزاوه تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون به دلیل شرایط کرونا و مراجعه نکردن افراد، تنها ۹ مجوز مشاغل خانگی در استان مرکزی صادر شده اما با شروع فعالیت‌های اقتصادی، این آمار نیز در حال افزایش است.

وی اظهار داشت: پارسال ۳۶۹ مجوز مشاغل خانگی با اعتباری معادل ۴۶ میلیارد ریال در استان مرکزی صادر شد اما با احتساب مجوزهای سال‌های قبل، ۳۹۱ نفر به بانک‌های عامل با تسهیلات ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال معرفی و ۳۳۸ نفر موفق به دریافت ۴۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: بیش از ۹۶ درصد از برنامه هدفگذاری شده مشاغل خانگی این استان در سال گذشته محقق شد و چهار درصد اجرایی نشده نیز به دلیل شرایط کرونا و و مراجعه نکردن افراد در اسفندماه بود.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

۳۰۳ عنوان شغل در گرایش‌های مختلف مشاغل خانگی در استان مرکزی وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =