۲۴۰۰ روستای آذربایجان‌غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه پوشش شبکه ملی اطلاعات در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، صفر بود، گفت: با تلاش دولت تاکنون ۲ هزار و ۴۰۰ روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌ است.

قاسم جلیلی‌نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این آمار ۸۵ درصد از روستاهای آذربایجان‌غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

وی ادامه داد: افزایش اشتغال، کاهش شکاف دیجیتالی، توسعه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات برای افزایش رفاه روستاییان، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی از اهداف اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی بیان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بحث شبکه ملی اطلاعات ۹۰ درصد از تعهدات خود را در لایه تامین زیرساخت های ارتباطی انجام داده است.

جلیلی نژاد اضافه کرد: شبکه ملی اطلاعات در سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا پیش‌بینی شده است که لایه اول یعنی تامین زیرساخت‌های لازم برای این شبکه از تعهدات وزارت ارتباطات به شمار می رود.

وی تاکید کرد: تا امروز ۹۰ درصد این برنامه با انجام دهها طرح کلان در ماه‌های گذشته اجرایی شده است.

زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم استان آذربایجان غربی از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =