سازمان منطقه آزادقشم به ۶۹ درصد از درخواست های مردمی پاسخ داد

بندرعباس- ایرنا- مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این سازمان به۶۹ درصد از درخواست های ارایه شده از سوی مردم جزیره رسیدگی کرده و نتیجه آن‌ به درخواست کنندگان اعلام شده است.

نریمان توکلی جویباری سه شنبه شب با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: در مجموع ۱۰۸ فقره درخواست مردمی به سازمان منطقه آزاد قشم ارائه شده که به ۷۴ درخواست شهروندان برابر با ۶۹ درصد پاسخ لازم داده شده است. 
وی بیان داشت: ۲۰ درصد درخواست‌ها معادل ۲۲ مورد به علت ارائه نشدن مدارک لازم از سوی شهروندان معطل مانده که به محض تکمیل مدارک، اقدام لازم برای اجابت خواسته‌های آنان انجام می‌شود.   
مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهارداشت: ۱۲ درخواست باقی مانده نیز در دست بررسی کارشناسان ذیربط و متولی سازمان قرارداد تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آنها پاسخ داده شود.
توکلی یادآورشد: درخواست های مردمب ارائه شده به سازمان منطقه آزاد قشم بیشتر مربوط به تقاضای زمین جهت اجرای طرح‌ها در زمینه های مسکونی، فرهنگی، ورزشی، عمرانی، تولیدی، صنعتی و فضای سبز بوده است.
وی گفت: رسیدگی به اشتغال، کسب مجوز برای راه اندازی کسب و کار و تمدید مجوزها از دیگر درخواست های ارایه شده مردم به رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بوده است.
مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از دیدارهای جداگانه رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم با حدود ۱۰۰نفر از فعالان حوزه گردشگری و  ۷۰نفر از فعالان حوزه صنعت، شیلات و دامداری جزیره قشم خبر داد.
 وی اضافه کرد: در این دیدارها مسایل و مشکلات حوزه گردشگری، صنعت، شیلات و دامداری از سوی فعالان این بخش‌ها مطرح و پاسخ های لازم از سوی مدیرعامل و سایر معاونان و مدیران ذیربط سازمان ارائه شد.
توکلی یادآور شد: درخواست های مردمی اواخر سال گذشته به صورت چهره به چهره از سوی درخواست کنندگان در نشستی با هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در محل مرکز بین المللی رشد قشم به سازمان ارائه شد.
وی تصریح کرد: با توجه به عنایت ویره مدیرعامل سازمان به رسیدگی به درخواست های مردم جزیره قشم بزودی دیدار مردمی به صورت چهره به چهره یا جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خاطر شیوع ویروس کرونا در قالب ویدیو کنفرانس برگزار خواهدشد.
جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =