طرح آبرسانی پایدار به ۱۲ روستای شهرستان درمیان اجرا شد

بیرجند - ایرنا - فرماندار درمیان گفت: طرح آبرسانی پایدار به ۱۲ روستای شهرستان از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به طور کامل از محل اعتبارات ملی و استانی اجرایی شده است.

حسینعلی بخشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تکمیل این طرح‌ها سال گذشته در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان درمیان ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مصوب شد و امسال نیز با تصویب این کمیته پنج میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۴.۵ کیلومتر شبکه توزیع، یک کیلومتر خط انتقال، ۴۰ مورد نشت یابی با دبی ۳.۵ لیتر بر ثانیه و تعویض ۱۵۰ کنتور فرسوده برای جلوگیری از هدررفت آب انجام شده است.

فرماندار درمیان گفت: اجرای پروژه تامین آب پایدار درمیان و روستاهای اطراف نیز با جمعیت بیش از ۱۴ هزار نفر و اعتبار بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در سفر ماه گذشته وزیر نیرو به خراسان جنوبی از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: الحاق زمین‌های کمربندی و شمال شهر اسدیه به محدوده این شهر یکی از مطالبات مردم اسدیه بود که در سفر استاندار به شهرستان درمیان، مطرح و درخواست رسیدگی شد.

بخشی گفت: این زمین‌ها در زمان تهیه طرح‌های جامع و تفضیلی اسدیه به دلایلی از محدوده آن خارج شده بود که با پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی با الحاق این ۲۸ هکتار، مشکل چندین ساله مردم این شهر برطرف شد.

وی با بیان اینکه در زمینه آبخیزداری تاکنون از محل مصوبات سفر استاندار به درمیان ۶ سازه آبخیزداری تکمیل شده است افزود: همچنین همه پرونده‌های اراضی اختلافی بین مردم و منابع طبیعی براساس نقشه برداری کارشناسی تعیین تکلیف شده است.

وی از تکمیل پل عزیزآباد شهر گزیک با اعتبار بیش از ۶۰۰ میلیون تومان از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی خبر داد و گفت: برای تکمیل این پل و در راستای ساماندهی رودخانه مقرر شده که ۷۵ میلیون تومان توسط شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی پرداخت شود که این اعتبار اختصاص یافته و بقیه اعتبار توسط شهرداری گزیک هزینه شده است.

فرماندار درمیان افزود: یکی دیگر از مصوبات سفر استاندار به درمیان احداث، مرمت و مقاوم‌سازی ۲ باب مدرسه ۶ کلاسه در شهرهای اسدیه و طبس مسینا بوده که عملیات اجرایی مدرسه ۶ کلاسه در شهر اسدیه با مشارکت بانک ملی و اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است و مقاوم‌سازی مدرسه عمار یاسر در شهر طبس مسینا با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان به اتمام رسیده است.

وی اظهار داشت: احداث ۲۴ کلاس درس از دیگر مصوبات در حوزه نوسازی مدارس است که تاکنون ۶ کلاس درس افتتاح شده و احداث بقیه کلاس‌ها با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در دست اجرا است.

بخشی گفت: سیستم گرمایشی ۵۰ مدرسه از محل مصوبات سفر استانداردسازی شده که به طور میانگین برای استانداردسازی سیستم گرمایشی هر کلاس درس ۱۵ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مقطع متوسطه عشایر ۷۵ میلیون تومان توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان پرداخت شده است.

وی از احیا و مرمت ۱۰ رشته قنات خبر داد و گفت: همچنین ۶۰۴ هکتار سامانه نوین آبیاری در شهرستان درمیان اجرا شده است.

فرماندار درمیان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ ایستگاه فرستنده دیجیتال در شهرستان راه‌اندازی شده است افزود: راه اندازی ۹ ایستگاه دیگر تا قبل از هفته دولت امسال با مشارکت استانداری خراسان جنوبی و صدا و سیما در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی ۱۵ سایت همراه اول در شهرستان مرزی درمیان برنامه‌ریزی شد که تاکنون ۱۱ سایت به بهره‌برداری رسیده و بقیه در دست اجرا است.

بخشی گفت: ۳۹ مصوبه سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان درمیان به صورت میانگین از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

سفر اسفند ۹۷ محمدصادق معتمدیان به شهرستان درمیان ۳۹ مصوبه داشت.

استاندار خراسان جنوبی از روزهای ابتدایی حضورش در استان و به منظور شناسایی نیازها و حل مشکلات مناطق مختلف استان با انجام ۱۴ سفر رسمی به همراه مدیران دستگاه‌های اجرایی در ۱۱ شهرستان استان حضور یافت که ماحصل جلسات برگزار شده ۵۸۶ مصوبه بود.

او دی ماه ۹۷ در اولین سفر خود به شهرستان مرزی نهبندان در جنوب استان رفت و هدف از این سفرها را گفت و گوی بی‌واسطه با مردم و شناخت بیشتر نسبت به نیازها و اولویت مناطق مختلف عنوان کرد.

دبیرخانه پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی مستقر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =