امام جمعه : هلال احمر مناطق حادثه‌خیز کرمان را شناسایی کند

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: جمعیت هلال احمر علاوه بر شناسایی مناطق حادثه خیز در حوزه ماموریت خود، امکانات را به تناسب آن برای امدادرسانی بهتر و سریعتر توزیع کند .

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی شامگاه سه شنبه در دیدار رییس جمعیت هلال احمر و هیات همراه با او افزود: باید زمان امدادرسانی در حوادث کاهش یابد و هرچه زیرساخت آن تقویت و امکانات تامین شود، خیال جامعه در حوادث راحت تر می شود.

وی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در جهت تقویت زیرساخت هایی از جمله شناسایی نقاط حادثه خیر و توزیع متناسب امکانات و به اختیار گرفتن نیروی انسانی کارآمد گام بردارد.

امام جمعه کرمان با اشاره به همکاری مردم با جمعیت هلال احمر در لایه های مختلف اجتماع و ارائه آموزش های امدادی گفت: کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور نقاط حادثه خیزی ازجمله برای وقوع سیل و زلزله شناخته شده و نگاه مردمی به هلال احمر یک نیروی کارآمد و چابک است که دلیل آرامش مردم محسوب می شود.

وی بیان داشت: جمعیت هلال احمر استان کرمان همواره به عنوان نخستین دستگاه در حوادث طبیعی و غیر طبیعی با یک برنامه هدفمند حضور دارد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: امیدواریم دانش مسئولان جمعیت هلال احمر انگیزه مضاعفی برای ارتقای جایگاه جمعیت هلال احمر باشد و موقوفات رفسنجان اگر در کشور مطرح شود نگاه مردم برای وقف به سمت هلال احمر سرازیر می شود و می تواند میزان وقف را در کشور و استان کرمان افزایش دهد.

وی عنوان کرد: یکی از محورهای تحول در هر جایی داشتن نیروی انسانی کارآمد، با انگیزه و با دانش است و امیدواریم سیر پیشرفت جمعیت هلال احمر در این زمینه که از سال های اخیر آغاز شده ادامه یابد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: وقوع حوادث متعدد در کشور نقش جمعیت هلال احمر را پررنگ کرده و این جمعیت در تمامی بحران‌ها برای رفع مشکلات مردم حضور دارد.

وی تاکید کرد: ماموریت جمعیت هلال احمر عادی کردن وضعیت های قرمز محسوب می شود و فضای کشور را به سرعت به سمت آرامش، آسایش، اعتمادسازی مردمی و امنیت کامل هدایت می‌کند و در تمامی صحنه های بحران در خط مقدم کشور حضور دارد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: جمعیت هلال احمر در سیل و زلزله و بحران، وضعیت غیرعادی را به سرعت به عادی تبدیل می کند و همین امر موجب شده که این جمعیت در لایه های مختلف جامعه نفوذ داشته باشد.

وی با بیان اینکه حضور در صحنه های مختلف و فعالیت‌های اجتماعی جایگاه جمعیت هلال احمر را بین مردم ارتقا داده است تصریح کرد: جبهه مردمی یادگیری با اعتمادسازی آغاز شده و این امر در مورد جمعیت هلال احمر جدی است.

امام جمعه کرمان گفت: جمعیت هلال احمر به سمتی رفته که با سرعت هرچه تمام‌تر در هر حادثه ای امدادرسانی می‌کند و عملیات بشر دوستانه انجام می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =