۱۰ درصد از مردم کرمان آموزش‌های امدادی را فرا گرفتند

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: تنها ۱۰ درصد از مردم این استان آموزش‌های امدادی را گذرانده‌اند که در این خصوص ضروری است مردم با کمک های اولیه آشنا باشند تا بتوانند امدادرسانی در دقایق اولیه داشته باشند.

رضا فلاح شامگاه سه‌شنبه در دیدار رییس جمعیت هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: این آمار در حالی است که ۳۰ مورد از ۴۰ حادثه دنیا در استان کرمان رخ می دهد.

وی اظهار داشت: مردم تا رسیدن دستگاه های امدادی باید آمادگی امدادرسانی در حوادث را داشته باشند که این امر به عنوان اولویت دوم جمعیت هلال احمر پیگیری می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به راه اندازی خانه های هلال در راستای امدادرسانی سریع و افزایش تاب آوری جامعه، افزود: خانه هلال در تمامی روستاهای استان کرمان در حال راه اندازی است و ۲۰۰ خانه تاکنون راه اندازی و آموزش های مردمی در آن ارائه می شود.

وی با اشاره به اولویت های جمعیت هلال احمر در استان ها ادامه داد: آمادگی پوشش‌دهی حادثه‌ها در فرصت طلایی که امدادرسانی در ساعات اولیه حس امنیت و آرامش به مردم القا می کند.

فلاح با اشاره به وظیفه و سادگی روند ارائه خدمات جمعیت هلال احمر گفت: خدمات بشر دوستانه این جمعیت تاکنون به مردم استان کرمان ارائه شده و هرگونه حادثه ای را پوشش داده‌ایم.

وی افزود: جمعیت هلال احمر متولی امدادرسانی در حوادث طبیعی و پشتیبان در حوادث غیر طبیعی محسوب می‌شود و همت و همراهی مسئولان استان سرعت فعالیت های جمعیت را ارتقا می بخشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به تنوع حوادث ازجمله غرق شدگی، حوادث کوهستان و جاده‌ای در استان کرمان بیان داشت: نیروهای این جمعیت با دریافت آموزش های تخصصی، با سرعت بالا حوادث را پوشش می دهد.

وی با اشاره به هماهنگی جمعیت هلال احمر با رییس جمهوری گفت: این هماهنگی در استان ها آمادگی مردم را افزایش می دهد و فعالیت ها به‌روز می شود.

فلاح با بیان اینکه رییس جمعیت هلال احمر در چهار ماه مدیریت خود طی ۲ مرحله به استان کرمان سفر داشتند و خدمات قابل توجهی به این استان ارائه کرده‌اند افزود: جمعیت هلال احمر در رفسنجان ۴۰۰ هکتار موقوفه ازجمله املاک پسته با نیت درمانی دارد که از سال ۱۳۴۰ وقف شده و این وقفیات باید توسعه یابند.

وی اضافه کرد: تاکید امام جمعه کرمان در بازدیدها بر سرعت عمل، سادگی و سالم بودن فعالیت های جمعیت هلال احمر استان کرمان بوده که اقدامات این جمعیت نیز به همین منوال اداره و مدیریت می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =