۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83831736
۰ نفر

برچسب‌ها

سیل بار دیگر صربستان را فرا گرفت

بلگراد- ایرنا- بارش باران و طغیان چند رودخانه در روزهای اخیر که منجر به راه افتادن سیل در مناطق جنوب شرقی صربستان شد، دولت این کشور را وادار کرد در راستای اقدام‌های پیشگیرانه، تسهیل و تسریع در عملکرد تمامی نهادهای این کشور در کمک به سیل زدگان، در ۱۲ منطقه حالت فوق‌العاده اعلام کند.

 در نشست روز سه‌شنبه ستاد مرکزی وضع اضطراری ناشی از بلایای طبیعی برای رسیدگی و تشکیل امدادهای کمک رسانی در منطق سیل زده، مقرر شد در مناطقی از جمله داوسچینا، کروپان، لوزنیتسا، لوبوویا، مالی زورنیک، آریلیه، کوزیری، لوچانی، ایوانیتسا و کرالیوو وضع اضطراری اعلام شود.

اداره وضع اضطراری در وزارت کشور صربستان، واحدهای ویژه عملیاتی و گروه های امدادی را برای کمک به سیل زدگان و همچنین به منظور احداث سیل‌بند، به مناطق سیل زده اعزام کرده است.

سیل بیش از ۷۰۰ منزل مسکونی را در مناطق مختلف زیر آب برده و دو پل را نیز ویران کرده است. همچنین به خاطر سیل در جنوب شرقی کشور و بسته شدن راه های مواصلاتی، تردد در این نقاط به طور موقت ناممکن شده است.

«آنا برنابیچ» نخست وزیر صربستان پس از برگزاری نشست ستاد بحران، در مورد جاری شدن سیل گفت که تمامی تجهیزات امدادی به مناطق سیل زده فرستاده شده و امدادگران در حال کمک و نجات مردم و انتقال سیل زدگان به مناطق امن هستند.

«نبویشا ستفانوویچ» وزیر کشور صربستان نیز بلافاصله پس از اعلام وضع اضطراری در مناطق سیل زده، در جمع خبرنگاران هدف از اعلام وضع اضطراری را انجام اقدامات پیشگیرانه برشمرد.

به دستور وزیر کشور صربستان، چند فروند بالگرد برای نجات افرادی که در محاصره سیل قرار گرفتند به مناطق سیل زده اعزام شده است.

به دنبال طغیان چندین رودخانه و جاری شدن سیلاب، علاوه بر پلیس و ژاندارمری و واحدهای آتش نشانی، دیگر نهادهای امدادی نیز به کمک سیل زدگان شتافتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =