طرح هر خانه یک پایگاه تابستانی در مهریز آغاز شد

یزد - ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان مهریز گفت: برای نخستین بار و با توجه به شیوع کرونا و پیشگیری از آن طرح تابستانی « هر خانه یک پایگاه تابستانی» همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی ورزشی در این شهرستان آغاز شد و تا پایان تعطیلی مدارس ادامه دارد.

علیرضا محمدی خرم‌دشتی روز سه‌شنبه در جمع مسوولان شهرستان افزود: تمامی برنامه‌ دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها برای غنی سازی  اوقات فراغت دانش‌آموزان به صورت متمرکز و با هماهنگی پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان برای در جریان قرار گرفتن برنامه‌های فرهنگی و ورزشی تابستانی در بستر فضای مجازی و حضوری فعال در رقابتی سالم و سازنده می‌توانند از آنها استفاده کنند.

این مسوول اظهار کرد: پیشگیری از کرونا، شناسایی و شکوفایی استعدادها، رقابت سالم و سازنده ، مقابله با تهدید نرم دشمنان و پاسخگویی به سووال های نسل جوان از جمله اهداف طرح است .

محمدی با اشاره به اینکه اگر از فضای مجازی  به صورت مناسب استفاده شود آن رایک  فرصت دانست، بر ضرورت فرهنگ‌سازی و بهره‌برداری درست آن در تابستان توسط دانش‌آموزان تاکید کرد.

وی یادآور شد: در این طرح برنامه‌های فرهنگی و ورزشی متنوعی در بیشتر رشته‌ها شامل برگزاری مسابقات، آموزش و جلسه‌های مشاوره و گفت و گو پیش‌بینی شده است .

این مسوول ورزش شهرستان به اهمیت ارتقای سواد رسانه‌ای نسل جوان و خانواده‌ها به عنوان یک ضرورت اشاره کرد و برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور استادان مجرب را جزو برنامه‌های محوری ذکر کرد .

محمدی همچنین به اهمیت خودداری از موازی‌کاری توسط دستگاه‌ها و سازمان‌ها در انجام برنامه‌ها با اجرای  طرح یادشده اشاره کرد و همکاری همگان را در این ارتباط خواستار شد.

 هم‌اکنون در شهرستان مهریز هزار و ۴۰۰ ورزشکار زیرپوشش بیمه وررشی هستند که از این تعداد حدود ۷۰۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهد که در ۲۲ هیات فعالیت دارند.

از جمعیت ۵۵ هزار نفری مهریز ۶۰ درصد در ۱۴۰ روستا و آبادی در دهستان های ارنان، تنگچنار، خورمیزات، بهادران و میانکوه زندگی می‌کنند.

مرکز این شهرستان  در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد .  

 همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ١٢١ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۹ هزار و ۸۶۳ تن رسید.

سیما سادات لاری روز سه شنبه بیان کرد: از دیروز تا ظهر سوم تیر ماه ۱۳۹۹  بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد یک هزار و ٢٣۴ تن در بیمارستان بستری هستند.

وی ادامه داد:تاکنون ١۶٩ هزار و ١۶٠ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا  از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۲ هزار و ٨۴۶ نفر از بیماران تحت مراقبت قرار دارند.

لاری اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و ۴٧۵ هزار و ٣٣١ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =