تشکیل بانک اطلاعات صنایع  در راستای توسعه محیط زیست ضروریست

اصفهان-ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: صنایع با تشکیل بانک اطلاعات فعالیت زیست محیطی خود و به کمک مستندسازی، اطلاع‌رسانی، آموزش، فرهنگ‌سازی و انتقال تجربه‌هایشان می‌توانند در راستای توسعه فرهنگ محیط زیست در جامعه گام بردارند.

منصور شیشه فروش روز سه‌شنبه در نشست مجازی مدیران "اچ.اس.ای" واحدهای صنعتی استان با قدردانی از خانواده محیط زیست استان در برطرف کردن دغدغه‌های زیست محیطی مردم گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان با توجه به بیماری کرونا، پروتکل‌های بهداشتی را بخوبی رعایت کرده و بخوبی پاسخگوی مراجعه‌کنندگان بوده است.

وی با ارائه گزارشی از اقدام‌های انجام شده در باره بیماری کرونا اظهار داشت: درس‌آموزی از حوادث همیشه اهمیت دارد و ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که با مستندسازی فعالیت‌های انجام شده، آیندگان نیز بتوانند از این تجارب بخوبی استفاده کنند.

وی  با بیان اینکه حوادث جدید راهکارهای جدید می‌طلبد، تصریح کرد: باید در این زمینه برنامه‌ریزی کرد و با تدوین دستورالعمل‌های ایمنی و سلامت محیط در راستای تحقق الزامات و استانداردهای محیط زیستی تلاش کنیم و پیشنیاز این اقدام تجهیز واحدها به امکانات فنی لازم برای پیشگیری از انواع آلودگی آب، خاک و هواست.

در این نشست، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان نیز با تقدیر از تلاش‌ مدیران واحدهای بهداشت، ایمنی و محیط زیست صنایع در اجرای مجموعه قوانین و مقررات زیست محیطی اظهار داشت: با اعمال سیاست‌های سازمان محیط زیست در تشویق واحدهای صنعتی به رعایت الزامات زیست محیطی از طریق انتخاب صنایع و واحدهای خدماتی سبز، ما هر سال شاهد تلاش بیشتر فعالان صنعتی برای بهبود وضعیت زیست محیطی آنها هستیم.

ایرج حشمتی گفت: محیط زیست استان تلاش می‌کند تا با ترویج راهبرد مسوولیت اجتماعی نسبت به محیط زیست در بین فعالان اقتصادی و دیگر دستگاه‌ها، مشارکت بخش‌های مختلف جامعه را در بهسازی وضعیت زیست محیطی اصفهان فراهم کند.

وی افزود: خانواده محیط زیست استان از همراهی صنایع و واحدهای خدماتی سبز در اعتلای فرهنگ‌سازی در جامعه استقبال می‌کند.

چهارمین نشست مدیران "اچ.اس.ای" واحدهای صنعتی استان همراه با تقدیر از مدیران عامل یک واحد صنعتی برگزیده سبز، چهار واحد صنعتی سبز و یک واحد خدماتی سبز سال ۱۳۹۸ بصورت مجازی با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیرکل حفاظت محیط زیست و مدیران مرتبط ستادی و افزون بر۴۵ نفر از مدیران و کارشناسان واحدهای بهداشت، ایمنی و محیط زیست صنایع استان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

در آغاز این نشست، ‎فرایند انتخاب صنایع سبز در سطح استانی و ملی توسط رییس اداره نظارت و پایش سازمان محیط زیست تشریح شد و مدیران و نمایندگان واحدهای سبز گزارشی از فعالیت‌های انجام یافته خود را که منجر به انتخاب آنان به عنوان واحد سبز شده است، ارائه کردند.

در پایان این نشست لوح تقدیر صنایع و خدمات سبز ۱۳۹۸ با امضای استاندار اصفهان به مدیران عامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به‌عنوان واحد صنعتی برگزیده سبز استان، نیروگاه سیکل ترکیبی زواره، شرکت مهندسی بین‌المللی فولاد تکنیک، شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان و شرکت سایپا سیتروئن به‌عنوان واحد صنعتی سبز و شهرداری شاهین شهر به‌عنوان واحد خدماتی سبز استان اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =