بازگشت ۱۷ واحد صنعتی آذربایجان‌شرقی به مدار تولید

تبریز -ایرنا -

موسی خلیل اللهی روز در حاشیه بازدید از ۲ واحد صنعتی تبریز که در طول سال گذشته به چرخه تولید بازگشته اند،

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی امروز به مناسبت هفته قوه قضائیه از شرکت های بلبرینگ سازی و شرکت ماشین آلات صنعتی مجموعه تراکتورسازی ایران بازدید کرد که با ورود تشکیلات قضایی به پرونده های مالی و حقوقی و تعیین تکلیف مالکیت ، احیا شده اند.

باقری، مدیرعامل مجموعه بلبرینگ سازی در این بازدید گفت: این کارخانه را با ۱۶۳ کارگر بیکار و دستگاه هایی که ۱۴ سال قبل از کار افتاده بود، پانزدهم مهر پارسال تحویل گرفتیم و در حال حاضر علاوه بر بازگشت به کار نیروهای قبلی، ۵۳ دانش آموخته جدید نیز در مجموعه جذب شده اند.

به گفته وی همه دستگاه های کارخانه با تلاش متخصصان داخلی بازسازی و به روزرسانی شده و این مجموعه قادر است ۵ درصد نیاز کشور به بلبرینگ را تامین کند.

مدیرعامل تراکتورسازی ایران نیز در این بازدید گفت: شرکت ماشین آلات صنعتی که در طول سالهای گذشته شرایط نامطلوبی را تجربه کرده و تعطیل شده بود، از سال گذشته به گروه صنعتی تراکتورسازی پیوسته و قادر است انواع ماشین آلات سنگین راه سازی و معدنی و صنعتی تولید کند.

ابراهیمی با بیان اینکه ظرفیت تولید این کارخانه هم اکنون ۲۰۰ دستگاه در سال است که تا ۳۶۰ دستگاه قابل افزایش می باشد، افزود: در این شرکت۲۲۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و با فعالیت آن برای بیش از یکهزار نفر در سراسر ایران اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =