انیمیشن «چرت و پرت» جایزه بهترین فیلم جشنواره بین المللی هند را کسب کرد

یاسوج- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: انیمیشن «چرت و پرت» از تولیدات سال جاری حوزه هنری و دانشگاه علوم پزشکی این استان در نخستین فستیوال بین المللی فیلم هند با موضوع بیماری کرونا موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره شد.

حمید رضا صفایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فیلم به کارگردانی رامین «ملامحمدی» در قالب طنز، داستان سیزده به در کرونایی یک خانواده ایرانی بوده که به مدت سه دقیقه تولید شده است.

وی افزود: نخستین جشنواره بین المللی فیلم هند در مورد ویروس بیماری کرونا از ۵ خرداد تا ۱۴ خرداد به صورت مجازی در ایالت «اودیسای» هند برگزار شد و هدف آن تبادل تجربه، دانش، اطلاعات و ایده‌های فیلم سازان سراسر دنیا و به اشتراک گذاشتن نگاه هنرمندانه آنها در مواجهه با موضوع ویروس کرونا بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مجموع ۷۰ اثر از ۲۲ کشور جهان در این جشنواره به رقابت پرداختند که از این تعداد ۱۲ فیلم متعلق به هنرمندان ایران بود و از این تعداد، هشت فیلم از تولیدات مشترک دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بوده است که در این جشنواره به رقابت با فیلمسازان دنیا پرداختند.

صفایی بیان کرد: لوح سپاس و دیپلم افتخار فیلم سازان ایرانی شرکت کننده در این جشنواره، توسط آقای «ماهشوار رائو» مدیر جشنواره ، به خانم مینا هادیان معاون کنسولگری و مسئول بخش دیپلماسی عمومی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند اهدا شد.

وی ابراز داشت: طی چهار ماه اخیر در راستای آگاهی بخشی مردم برای مبارزه با ویروس کرونا اقدام به تولید بیش از ۱۸ فیلم در قالب‌های موشن گرافی، انیمیشن، استاپ موشن، داستانی، مستند و نماهنگ با همکاری حوزه هنری استان و هنرمندان استانی و کشوری شده است که این فیلم ها در شبکه‌های مجازی به نمایش درآمدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =