ظرفیت موسسه‌های مردمی و خیریه‌ها در مدیریت بحران استفاده شود

اصفهان- ایرنا- فرماندار اصفهان گفت: باید از ظرفیت موسسه‌های مردمی، خیریه‌ها، مساجد و حسینیه‌ها در زمینه مدیریت بحران استفاده شود. 

حسین سیستانی شامگاه روز سه‌شنبه در نشست مشترک هم‌اندیشی با جمعی از فعالان موسسات مردمی، خیریه‌ها و کانون‌ها در بحران کرونا افزود: شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران شرایط خاصی را به وجود آورد که خوشبختانه دولت و مردم کشور با حرکت خودجوش و تلاش وافر موفقیت‌های خوبی در این اپیدمی جهانی داشتند.
وی بیان کرد: ایران نسبت به سایر کشورها تلفات کمتری دارد که مرهون همت شبانه‌روزی کادر درمانی در جبهه مقدم بهداشت و درمان است.
فرماندار اصفهان ادامه داد: به خود می‌بالیم که مردم اصفهان هریک از دلسوزی و شفقت در عرصه کمک به همنوعان لحظات و فرصت‌های زرینی آفریدند که در دنیا کم نظیر است.
وی با اشاره به انگیزه‌های الهی مردم کشور به ویژه مردم اصفهان در کمک به همنوعان تصریح کرد: مردم در شرایط شیوع ویروس کرونا در مساجد، کانون‌ها و حسینیه‌ها به تولید ماسک و در محله‌ها و مناطق حاشیه‌ای و محروم به رفع نیازمندی‌های معیشتی پرداختند.
سیستانی اظهارداشت: امروز نیازمندی اصفهان در حوزه تامین ماسک و مداد ضدعفونی برطرف شده و به میزان کافی در اختیار مردم قرار گرفته است تا حدی که برخی به سایر کشورها ارسال می‌شود.
وی با ابراز امیدواری از اینکه باز هم کشور و اصفهان شاهد وقوع صحنه‌های زیبای همدلی میان مردم باشد عنوان کرد: ویروس کرونا همچنان با ما خواهد بود و به گفته برخی کارشناسان احتمال ماندگاری دو ساله این ویروس هم وجود دارد.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه اگر سازمان‌دهی مناسبی نداشته باشیم نمیتوان ارائه عادلانه خدمات داشت گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا به این نتیجه رسیدیم که اگر در محله‌های مختلف شهرها، یک مجموعه و کمیته محله‌محور متشکل از گروه‌هات ارگان‌های مختلف ساماندهی شود می‌توانیم بسیاری از پدیده‌های اجتماعی و اقتصادی شهرها و شهروندان را مدیریت کرد.
وی افزود: ۴۵۰ مرکز در قالب ارائه خدمات مختلف مانند تولید ماسک و بسته‌های اقلام بهداشتی، بیمارستانی، معیشتی و همیاری در مشاوره روحی و روانی افراد و ۱۰ مرکز علمی و پژوهشی در زمان شیوع ویروس کرونا در اصفهان فعالیت داشته‌اند.
سیستانی خاطرنشان کرد: اطلاعات فعالیت‌های مردمی و کمک‌های مومنانه برای کاهش شیوع ویروس کرونا و مقابله با آن و تبعاتش در حال جمع‌آوری است و به زودی در قالب کتابی به چاپ خواهد رسید.
نشست مشترک هم‌اندیشی فرماندار اصفهان با جمعی از فعالان موسسات مردمی، خیریه‌ها و کانون‌هایی که در روند وقوع بحران کرونا نقش بسزایی در تهیه تولید و توزیع اقلام بهداشتی و درمانی و معیشتی داشته‌اند عصر سه‌شنبه در فرمانداری اصفهان برگزار شد.
در این جلسه مسوولان هیات‌های مساجد، کانون‌ها، موسسه‌های مردمی، حسینیه‌ها و خیریه‌ها به ارائه پیشنهادها و گزارش فعالیت‌های گروهی، خودجوش و مردمی در زمان شیوع ویروس کرونا پرداختند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =