موقوفات هلال احمر کرمان ارتقا می‌یابد

کرمان - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر کشور بررسی مسائل و مشکلات موقوفات این جمعیت در شهرستان رفسنجان را به منظور ارتقای موقوفات و املاک هلال احمر خواستار شد.

کریم همتی روز سه‌شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات موقوفات جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان افزود: موقوفات جمعیت هلال احمر با هدف برطرف شدن دغدغه های واقفین ارتقا و بهبود خواهند یافت. 

وی اظهار داشت: اهمیت رسیدگی و بررسی مشکلات موقوفات هلال احمر کرمان باعث شد که دومین سفر به این استان در الویت سفرهای استانی قرار گیرد. 

رییس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به ساماندهی املاک و موقوفات جمعیت هلال احمر بر حسب درآمدزایی و کاربری آنان عنوان کرد: شرعا وظیفه داریم درآمدها و نحوه کاربری موقوفات در راستای نیات واقفین محقق شود. 

وی با اشاره به اینکه اختیارات مدیریت موقوفات هلال احمر شهرستان رفسنجان طبق چارچوب و قانون به استان کرمان واگذار خواهد شد، افزود: همه دستگاه ها و ارگان ها همراه جمعیت هلال احمر هستند و با توجه به همراهی و ظرفیت دستگاه های مسئول در شهرستان رفسنجان نیز موقوفات هلال احمر این شهرستان ارتقا خواهد یافت. 

همتی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بعد از آستان قدس رضوی بیشترین موقوفات را در اختیار دارد، بیان کرد: به دنبال این هستیم که همه مشکلات موقوفات هلال احمر را مرتفع کنیم.

راه اندازی ۳۰ هزار خانه هلال در کشور

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به املاک و موقوفات بخش کوچکی از فعالیت های جمعیت هلال احمر است، گفت: راه اندازی خانه های هلال با هدف گسترش آموزه های امدادی و سایر فعالیت های داوطلبانه و عام المنفعه در روستاها از ماندگارترین خدماتی است که در جمعیت هلال احمر صورت گرفته است. 

وی ضمن ابراز تقدیر و خرسندی از افتتاح و راه اندازی ۷۰ خانه هلال در شهرستان رفسنجان اظهار داشت: ۳۰ هزار خانه هلال دیگر نیز در کشور با توجه به نیاز روستاها و شهرها راه اندازی خواهد شد. 

رییس جمعیت هلال احمر کشور در پایان با اشاره به اینکه کرمان استانی حادثه خیز و آبستن همه نوع حادثه است، افزود: در اعتبارات بودجه ای با توجه به نیاز استان، کرمان را به صورت ویژه حمایت و پشتیبانی می کنیم.

رییس جمعیت هلال احمر و هیات همراه در دومین سفر به استان کرمان پس از استقبال توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار جهت بازدید از حوزه های مختلف موقوفات رفسنجان به این شهرستان عزیمت کرد. 

کریم همتی در بدو ورود به شهرستان رفسنجان مورد استقبال مسئولین این شهرستان قرار گرفت و از  املاک موقوفه مرحوم شفیعی پور، بیمارستان های موقوفه مرادی، زایشگاه نیک نفس، آزادی و داروخانه جمعیت هلال احمر رفسنجان بازدید به‌عمل آورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =