نمایشگاه عکس مبارزه با مواد مخدر در آستارا دایر شد

آستارا - ایرنا - نمایشگاه فرهنگی عکس و پوستر مقابله با اعتیاد، به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، در طرح سالمسازی سفیر امید در نوار ساحلی آستارا دایر شد.

 رئیس اداره بهزیستی آستارا روز سه شنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: هدف از نمایشگاه، نمایش آثار زیانبار مواد مخدر و عواقب جبران ناپذیر آن است و باعث دوری مردم از مواد مخدر می شود.

فریبرز خورشیدی افزود: در این نمایشگاه حدود ۲۰۰ قطعه عکس و پوستر در ۶ غرفه به مدت سه روز عرضه شده است و فرمانداری، انجمن معتادان گمنام، آموزش و پرورش، جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت، سمن پویندگان آرمان شهر و اورژانس اجتماعی بهزیستی در آن مشارکت می کنند.

وی اظهار کرد: بهترین راه مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری و آگاه سازی جامعه از خطرات و مضرات اعتیاد است و بخشی از پوسترها به آشنایی با داروها و مواد اعتیادآور اختصاص یافته است.

فرماندار آستارا نیز در بازدید از نمایشگاه گفت: مواد مخدر، خانواده های زیادی را از هم گسیخته و کودکان بسیاری را بی سرپرست و بد سرپرست کرده و از وظایف ستاد مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با گسترش مصرف آن است.

حسن رستم زاد افزود: سازمان های مردم نهاد و رسانه های ارتباط جمعی و استادان دانشگاه و مدارس رسالت مهمی برای آگاهی مردم از مضرات مواد مخدر دارند.

نصب نوشته های "یک عمر رنج به بهای چند لحظه خوشی، سیگار دروازه ورود به اعتیاد، نه به هر چیزی که به ضرر ماست بهترین راه مقابله با اعتیاد است" از بخش های دیگر آئین افتتاح نمایشگاه بود.

هفته نخست تیرماه هفته مبارزه با مواد مخدر و بیست و ششم ژوئن مصادف با پنجم تیرماه، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است.

شهرستان گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =