فرماندار: محدودیت ترافیکی در سقز اجرا می‌شود

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با اشاره به اینکه با صاحبان مراسم عزا، جشن و عروسی برخورد قضایی می‌شود، گفت: محدودیت‌های ترافیکی مقابله با شیوع ویروس کرونا برای مدتی محدود از فردا در این شهر اجرا می‌شود.

کامیل کریمیان روز سه‌شنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: برگزار کنندگان مراسم‌ها، باید در برابر فوت افراد مبتلا پاسخگو و در صورت شکایت اولیای دم باید دیه پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه کرونا دوباره در این شهرستان اوج گرفته است، افزود: بر اساس گزارش‌های وزارت بهداشت، شدت افزایش کرونا در کردستان بویژه سقز، برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا بوده است.

کریمیان با بیان اینکه پویش‌های مردمی برای فرهنگ سازی پیشگیری از کرونا، تعطیلی خودجوش بازار و همراهی و همکاری مردم در سقز زبانزد عام و خاص شد و توانستیم بیماری را مدتی مدیریت کنیم، یادآور شد: تجربه نشان داده است که هرگاه مردم همراهی کردند و به توصیه ها گوش کردند، بحران‌ها فروکش کرده اما هرگاه مسایل عادی تلقی شده و مردم بی اعتنا بوده اند، بحران اوج گرفته است.

وی تاکید کرد: اگر در ۲۴ ساعت دیگر در شهرستان سقز توسط افرادی، مراسم عروسی و عزا برگزار شود، دامادها و صاحبان عزا، احضار و جریمه‌های نقدی سنگین می‌شوند و در صورتی که افرادی در آن مراسم‌ها مبتلا و سپس فوت کنند، خانواده مرحوم می‌تواند علیه برگزار کنندگان در دادستانی طرح شکایت کنند.

وی بر تولید ماسک ارزان و ضدعفونی کننده دست، استفاده از روش دور کاری با اولویت همکاران دارای بیماری زمینه‌ای و بانوان دارای فرزند خردسال، حضور کارکنان و ارباب رجوع با ماسک در ادارات، رعایت فاصله اجتماعی در محیط های اداری و مجتمع های کاری، ایجاد محدودیت در رفت و آمد برای مراکز تفریحی و پارک ها، رعایت دقیق پروتکل ها در فعالیت های ورزشی و بازگشت محدودیت های ترافیکی تاکید کرد.

علیرضا رضاپور، دادستان سقز هم با بیان اینکه برگزار کنندگان مراسم های عزا و عروسی در این شرایط که کشور با بحران کرونا مواجه است، بازی کردن با جان مردم تلقی می‌شود، گفت: در صورتی که گزارش هایی مبنی بر برگزاری این مراسم ها به دادستانی ارجاع داده شود تحت عنوان اقدام علیه بهداشت عمومی با برگزار کنندگان برخورد خواهد شد.

زنگ خطر کرونا در سقز به صدا درآمده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز هم با اشاره به افزایش آمار بستری‌ها و بیماران بدحال و درگیر با کرونا تاکید کرد: زنگ خط کرونا به صدا درآمده است و بر اساس تازه‌ترین بررسی‌ها و آمارهای شرستان و افراد بستری و مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی، کرونا سن و مرز نمی‌شناسد.

انور بهرامی افزود: پنجمین مادر باردار مبتلای این استان به تازگی بستری شده، شاهد مبتلا شدن افراد در روستاها هستیم.

وی با اشاره به برگزاری مراسم ها در سقز، تاکید کرد: هیچ تجمعی حتی پیاده روی در مسیر خیابان جمهوری اسلامی تا میدان قدس هم امنیت ندارد.

بهزاد یزدانی، رییس اتاق اصناف سقز هم با اشاره به شیوع بالای کرونا در این شهرستان گفت: تعطیلی خودجوش بازار به مدت یک هفته در دستور کار اتحادیه های صنفی قرار دارد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =