روز بزرگداشت امامزادگان در تقویم کهگیلویه و بویراحمد ثبت می شود

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: روز بزرگداشت امامزادگان به زودی در تقویم این استان تعیین، ثبت و اطلاع رسانی لازم در مورد آن انجام می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز سه شنبه در نشست دهه کرامت در یاسوج اظهار داشت: این موضوع در نشست آینده شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد مطرح، بررسی و به تصویب می ‌رسد.

وی افزود: ارائه پیشنهاد متولیان حوزه های مذهبی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برای تعیین و ثبت روز بزرگداشت امامزادگان در تقویم این استان به دلیل وجود حرم افزون بر ۲۰۰ امامزاده در استان است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با تبریک آغاز دهه کرامت، بیان کرد: وجود حرم امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دیگر امامزادگان در ایران مایه خیر و برکت برای این کشور و مردم آن است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: آیین جشن سالروز ولادت امام هشتم شیعیان در روز جمعه ۱۳ تیرماه ۱۳۹۹ باید با رعایت نکات بهداشتی و کمترین تجمع در تمامی نقاط کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود.

وی ابراز داشت: شهر قم به برکت وجود حرم حضرت معصومه (س) به مرکز علم، معرفت و نشر احکام اسلام و معارف دینی تبدیل شده است.

سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) به ترتیب اول و یازدهم ذی القعده بوده و حدفاصل این ۲ تاریخ نیز به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.   

دهه کرامت امسال از سوم تا سیزدهم تیرماه خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =