۱۲۵ هزار مترمربع از اراضی دولتی رفسنجان رفع تصرف شد

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان گفت: دافزون بر ۱۲۵ هزار و ۳۱۳ متر مربع از اراضی دولتی شهر رفسنجان طی سال جاری رفع تصرف شد.

به گزارش ایرنا، ایمان شهسواری روز سه شنبه در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطر شهید بهشتی به گوشه ای از عملکرد این نهاد در رفسنجان اشاره و بیان کرد: از ابتدای تیر ماه سال گذشته تاکنون به ۲۲ هزار پرونده در دادسرای رفسنجان رسیدگی شد و تأکید هم بر این بود که پرونده های مُسن و معوقه رسیدگی شود تا رضایتمندی مردم حاصل شود.

وی اظهار داشت: روز گذشته باند توزیع مواد مخدر نیز در رفسنجان متلاشی شد و در این راستا ۲۹ کیلوگرم هروئین کشف و ۲ نفر دستگیر شدند؛ در حوزه آب با توجه به کمبود آب در منطقه در سال ۹۸ تا کنون  ۸۸ حلقه چاه غیر مجاز برداشت آب پلمب و ۹ مورد رفع تصرف از رودخانه های رفسنجان صورت گرفت.

شهسواری بیان کرد: در بحث منابع طبیعی برخی از اراضی دولتی دارای ذخایر معدنی هستند و تصرفاتی صورت می گیرد که در این راستا طی یک سال گذشته سه هکتار اراضی دولتی با تشکیل پرونده و دستور دادستانی رفع تصرف شد ضمن اینکه ۳۱ باب کوره زغال سوزی هم بدون دستور دادستانی رفع تصرف شد.

وی خاطرنشان کرد: در محدوده اراضی دولتی خارج از شهر هم در ابتدای امسال تاکنون ۵.۵ هکتار در فردوسیه، ۲ هزار متر مربع در رودین سرچشمه و سه هزار و ۴۸۲ متر مربع هم در راویز رفع تصرف شد همچنین یک مورد تصرف اراضی دولتی به متراژ ۹۹۳ متر مربع در سرچشمه وجود دارد که حکم رفع تصرف صادر شده و به زودی به دولت برگردانده خواهد شد.

شهسواری گفت: در مورد رفع تصرف اراضی دولتی داخل شهر هم در سال جاری بالغ بر ۱۲۵ هزار و ۳۱۳ متر مربع با دستور دادستانی رفع تصرف شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد جمعیت کیفری زندان رفسنجان کاهش یافته است؛ خاطرنشان کرد: تصویب قانون کاهش مجازات حبس و تعزیری از هفته آینده اجرایی می شود که با اجرایی شدن این قانون مجدداً کاهش جمعیت کیفری زندان را خواهیم داشت.

وی گفت: رفسنجان در سال گذشته رتبه اول کاهش جمعیت کیفری در استان را کسب کرد و در بحث مقابله با اراذل و اوباش هم طبق قانون رفتار می کنیم تا در جامعه امنیت و رضایت مندی مردم حاکم باشد.

شهسواری بیان کرد: در زمینه مبارزه با مواد مخدر ۳۷۰ خرده فروش در شهر و توابع شهرستان سال گذشته دستگیر شدند که در همین راستا ۵۲۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر هم کشف شد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =