صنایع مادر درخوزستان برای واحدهای کوچک مشکل ایجاد می‌کنند

اهواز - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: صنایع مادر در خوزستان باعث ایجاد مشکلاتی برای صنایع کوچک شده‌اند.

به گزارش ایرنا شهلا عموری روز سه‌شنبه در نشست فعالان اقتصادی با رییس کل دادگستری خوزستان و جمعی از مسوولان استان در سرسرای شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان بیان کرد: صنایع مادر استان نه تنها به صنایع کوچک کمک نکردند بلکه در موارد زیادی باعث وارد کردن ضرر و زیان به این بخش شدند.

وی گفت: بخش تولید با توجه به شرایط اقتصادی کشور، نگران حذف شدن است. واحدهای تولیدی با مسایلی مانند مالیات، تورم و بیمه و رانت بازی روبه رو هستند.

عموری ادامه داد: رتبه خوزستان در محیط کسب و کار در سطح کشور در بخش فساد اداری ۱۹ و عرضه کالاهای قاچاق ۲۵ است.

وی با اشاره به اینکه موانع بر سر راه تولیدکنندگان بسیار فراوان است ادامه داد: قوانین موجود بسیار قدیمی و مانع فعالیت آسان تولیدکنندگان است

آمادگی برای ایجاد شعب قضایی در بخش خصوصی

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز بیان کرد:  با توجه به تصویب لایحه تجارت باید در مدت زمان سه سال حوزه قضایی تجارت ایجاد شود و اتاق بازرگانی آمادگی همکاری در ایجاد این مرکز در بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: ، ایجاد مراکز قضایی و داوری می‌تواند در حل مشکلات واحدهای تولیدی بسیار راهگشا باشد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان نیز در این نشست بیان کرد: قاچاق یک مقوله مهم و خطرناک برای واحدهای تولیدی است و دستگاه های ناظر در چند سال اخیر تلاش داشتند تا با این معضل مبارزه کنند.

نعمت اله بیرانوندی ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی واحدهای تولیدی و صنعتی، نداشتن واحدهای حقوقی قوی است تا بتوانند از ظرفیت قوه قضاییه به خوبی استفاده کنند.

این نشست به مناسبت هفته قوه قضاییه و با حضور رییس کل دادگستری خوزستان به همراه تعدادی از مسوولان استان، در سرسرای شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان در اهواز برگزار شد.

عمده مشکلاتی که صاحبان واحدهای تولیدی مطرح کردند مربوط به نبود تعامل لازم با بانک‌ها و بیمه و نبود مرکز واحدی برای رسیدگی به مشکلات حوزه قضایی بخش خصوصی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =