بخش غیرمجاز ویلای میرمحمد علی در لواسان تخریب شد

تهران- ایرنا- حکم تخریب قسمت مازاد بر پروانه ویلای "حسن میرمحمد علی"، ظهر امروز (سه‌شنبه) با حضور نماینده دادگاه و نیروی انتظامی توسط عوامل شهرداری لواسان اجرا شد.

امام جمعه لواسانات روز سه شنبه با انتشار پیامی در توئیتر شخصی خود اعلام کرد: تخریب اضافه بنای حسن میرمحمدعلی شروع شد، کلک زدند، تهدید کردند، تعلل شد اما عدالت راه خود را آرام و متین پیش برد.

سازمان بازرسی کل کشور نقشی موثر داشت

حجت الاسلام سید سعید لواسانی تاکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور حضوری مثبت داشت و عملکرد شورای شهر و شهرداری لواسان هم قابل قبول بود.

به گزارش ایرنا، پرونده ویلای مذکور در کمیسیون ماده ۱۰۰ مورخ ۱۶ بهمن ۹۷ مطرح و مشمول تخریب شد، اما با اعتراض مالک به دیوان عدالت اداری ارجاع و در تاریخ ۲ آذر ۹۸، در این مرجع نیز رد و حکم تخریب تائید و قطعی شد.

بر همین اساس بنا بر درخواست شهرداری از دادگاه لواسان، رئیس حوزه قضائی منطقه حکم تخلیه و تخریب را صادر و این حکم حوالی ساعت ۱۶ امروز توسط عوامل شهرداری اجرا شد.

ملک میرمحمد علی در سال ۹۷ در ۵ طبقه ساخته شد، که طبقه چهارم و پنجم آن به مساحت ۳۴۸ مترمربع مازاد بر پروانه و غیرمجاز بوده است‌.

ویلای مذکور در خیابان معلم (محله گلندوئک لواسان) واقع شده است.

طی سال های اخیر، ساخت و سازهای غیرمجاز، زمین خواری و کوه خواری در باغ شهر لواسان از توابع شهرستان شمیرانات که در ۱۱ کیلومتری پایتخت قرار دارد، به شدت خبرساز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =