یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تجهیزات پزشکی به بوشهر تحویل شد

بوشهر - ایرنا- دبیرستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در راستای مقابله با بیماری کرونا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تقویت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی این استان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تجهیزات تحویل داده است.

دکتر سعید کشمیری روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این تجهیزات شامل پنج دستگاه ونتیلاتور بزرگسال، پنج دستگاه ونتیلاتور پرتابل، چهار دستگاه مانیتور ثابت، سه دستگاه ونتیلاتور پرتابل آ.سی.یو. و چهار دستگاه ساکشن پرتابل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تعداد ۲ هزار و ۱۹۱ پرستار در سه ماهه اول سال ۹۹ در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر برای مقابله با بیماری کرونا به مردم خدمت کرده‌اند و ۲ هزار و ۳۹۶ تخت برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده‌ است.

وی ادامه داد: از اول شیوع ویروس کرونا تاکنون ۴۱۲ نفر از کارکنان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که در زمان حاضر همه آنها برای گذراندن دوره نقاهت در منزل به سر می‌برند و از این شمار ۶۶ نفر پس از بهبودی به محل کار خود بازگشته‌اند.

کشمیری گفت: در زمان حاضر ۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت‌ و با افزایش سه مورد جدید فوت بر اثر ابتلا به ویروس کرونا شمار جان‌باختگان در استان به ۵۸ نفر رسیده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه پنج متغیر می تواند علائم، پیشرفت و نتیجه بیماری کووید ۱۹ را تحت تاثیر قرار دهد افزود: مقدار ویروس، ژنتیک افراد، راه عبور عفونت به بدن، قدرت ویروس، وضع ایمنی و سابقه افراد در مواجهه با سایر عفونت ها پاسخ به کووید۱۹ را در بدن مشخص می کند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توان شیب بیماری کرونا را شکست.

کشمیری اظهار کرد:  آب و هوا، استفاده از کولر و  تجمع در فضای سربسته، کوچک، کم‌حجم، رعایت نکردن پروتکل‌های ابلاغی در بازار،  شرکت در دورهمی‌ها و مراسم‌های عروسی و ختم در فضای سربسته ازجمله عوامل شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر است.

وی بابیان اینکه با بروز برخی رفتارها و بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی موجب مرگ عزیزان و دوستان خود نشویم تصریح کرد: هر وقت موارد مثبت زیاد شد موارد بستری و بدحالی بیماران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بستری بودن ۲۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بوشهر که تعدادی از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند گواهی بر این مدعاست.

وی بابیان اینکه اعمال محدودیت‌ها تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا نیست تأکید کرد: آنچه در مقابله با ویروس کرونا مهم است رفتار مردم در بعد از پایان محدودیت‌هاست که اگر موارد بهداشتی رعایت نشود دوباره به جای اول بازمی‌گردیم.

وی یادآور شد: سرعت رشد و شیب بیماری در استان بوشهر تند و شدت انتقال بالا رفته و تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید شیب بیماری شکسته شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: اگر بالای ۷۰ درصد جامعه از ماسک استفاده کنند، بیماری خیلی سریع کاهش می‌یابد و شاهد پیک دوم نخواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =