رویکرد تحولی قوه قضاییه اعتماد عمومی به نظام را افزایش داده است

کرمان - ایرنا- رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در راستای مبارزه با فساد، مقابله با نفوذ و مقابله با عناصر معاند و گروهک‌های تکفیری در این استان بر مبنای تعامل بین مجموعه قضایی و سپاه پاسداران، گفت: مبارزه بدون اغماض با فساد محدود به یک زمان خاص نیست و همواره باید جریان داشته باشد.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز سه شنبه در نشست مشترک با فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه افزود: قوه قضاییه به عنوان یکی از ارکان اساسی جمهوری اسلامی ایران، جایگاه ممتازی دارد و بدون تردید دوام و بقای حاکمیت سیاسی این نظام مقدس به اقتدار و کارآمدی این دستگاه برای اقامه قسط و عدل، پاسداری از ارزش های دینی، حفظ کرامت انسانی و دفاع از آزادی های مشروع و صیانت از حقوق عامه که بارزترین آن را در سلامت نظام قضایی کشور است، بستگی دارد.
وی صیانت از اعتماد عمومی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یکی از وظایف دستگاه قضایی برشمرد و خاطرنشان کرد: با تغییر مدیریت و اقدامات تحولی ریاست قوه قضاییه به سرعت اعتماد عمومی به نظام و دستگاه قضایی تغییر مثبت و قابل توجهی را شاهد است که گویای آن است که جایگاه دستگاه قضایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم و اثرگذار است.
وی یادآور شد: به واسطه اهمیت دستگاه قضایی، امام راحل (ره) یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در چهارم اسفندماه سال ۵۸ یک مدیر جامع الاطراف، فقیه نواندیش و متفکر دینی که دارای ویژگی های ممتاز شخصیتی بودن و توانمندی های فوق العاده ای داشتند و کارآمدترین مدیر آن دوران بودند را برای تاسیس نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران برگزیدند و با این انتخاب، تیزبینی و هوشمندی امام راحل هر چه بیشتر نمایان شد.
وی خاطرنشان کرد: شهید بهشتی با نگاه عمیق خود و آگاهی از جایگاه و اثرگذاری دستگاه قضایی در کمتر از ۱۶ ماه برای دستگاه قضایی کشور بنیان ها و پایه هایی را تاسیس کردند که قوه قضاییه در این دوران چهل ساله در چارچوب همان بنیان ها و اساس ها حرکت کرده است و امروز اگر ما بحث شفافیت را از زبان ریاست قوه قضاییه به عنوان یک برنامه تحولی می شنویم، بنای آن را شهید بهشتی گذاشته اند.
وی با اشاره به این مطلب که امروز برنامه تحولی قوه قضاییه بر اساس پایه ها و بنیان های ایجاد شده از سوی شهید بهشتی اجرایی شده است، اظهارداشت: لازم است که با حفظ قواعد، خلاءها، کاستی ها، اشکالات و نواقص را شناخته و با ارائه راهکارهای مناسب، گام های بلندی در راه تحقق آرمان های نظام برداریم.
وی ضمن اشاره به این مطلب که اگر امروز بحث جدی مبارزه با مفاسد اقتصادی در این سطح آغاز شده است با هدف اقامه قسط و عدل و تحقق هدف امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است، گفت: قوه قضاییه به تنهایی از عهده این رسالت بزرگ بر نخواهد آمد و امیدواریم بر مبنای تعامل با مجموعه های اثرگذار از جمله سپاه پاسداران بتوانیم در این فرایندی که آغاز شده، نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
وی افزود: برنامه های تحولی قوه قضاییه در چارچوب منشور گام دوم انقلاب در حال استحکام است و امیدواریم به خوبی تداوم یافته و با شتاب منطقی به سمت آرمان ها به پیش برود.
وی با اشاره به این مطلب که سپاه پاسداران یکی از ارکان اقتدار نظام است و این نهاد مقدس تحت فرماندهی مقام معظم رهبری برای صیانت از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت می کند، اظهارداشت: سپاه نقش بی بدیلی در خنثی سازی توطئه ها و اقدامات گروه های معاندین و نفاق دارد و باید در حوزه انسجام ملی، امنیت ملی و قدرت بازدارندگی نظام یک چهره برجسته ای را از خود نشان دهد و امروز نام سپاه در اقصی نقاط گیتی می درخشد و می توان برای مردم مظلوم جهان یک الگو باشد تا براساس این الگو اقدامات خود را پایه ریزی کنند.
وی با اشاره به این مطلب که دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران باید توسط نهادهایی مانند سپاه پاسداران و قوه قضاییه مورد صیانت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران برای تقویت بنیه دفاعی کشور با همکاری سایر نیروهای مسلح تلاش می کند و به حول قوه الهی توفیقات چشمگیری را به دست آورده است.
وی تاکید کرد: راهبردها و اقدامات بازدارنده فرزندان این ملت در سپاه قابل ستایش و قدردانی است و عزت آنها موجب عزت ملت است.
وی خاطرنشان کرد: در سطح استان ظرفیت ها و توانمندی های ارزشمندی در مجموعه دستگاه قضایی و سپاه پاسداران وجود دارد و می توان از این ظرفیت برای اجرای کارهای بسیار خوب در حوزه ارتقای امنیت، کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی به نظام به ویژه در حوزه مبارزه با فساد استفاده کرد.
وی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده برای مبارزه با فساد، مقابله با نفوذ و مقابله با عناصر معاند و گروهک های تکفیری در استان کرمان بر مبنای تعامل بین مجموعه قضایی و سپاه پاسداران، تصریح کرد: مبارزه بدون اغماض با فساد محدود به یک زمان خاص نیست و همواره باید جریان داشته باشد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: رویکرد جدید سیستم قضایی کشور جای تبریک دارد زیرا کار جدید و بزرگی در دوره جدید قوه قضاییه آغاز شده است و امید را روز به روز در جامعه افزایش می دهد.
سردار حسین معروفی خاطرنشان کرد: در استان کرمان موضع گیری دستگاه قضایی و جدیت بدون ملاحظه برای انقلاب و مردم جای تشکر دارد و عملا می بینیم در جاهایی ورود دستگاه قضایی در حوزه عدالت گستی که نیاز جدی جامعه ما چه میازن تاثیرگذار بوده است.
وی با اشاره به این مطلب که خط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم هستند، خاطرنشان کرد: مردم چون انقلاب را دوست دارند، مشکلات را تحمل می کنند اما هیچ اندیشه ای فساد را نمی تواند تحمل کند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: مردم پای انقلاب ایستاده اند، دشمنان از این موضوع می ترسند و مردم امروز خدمات ارزشمند قوه قضاییه در پیگیری و جدیت تحقق عدالت را به خوبی مشاهده می کنند و باور دارند جایی هست که موجب می شود آنها به حق خود دست یابند.
سردار معروفی اظهارداشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمام تان خود آماده همکاری با دستگاه قضایی در مسیر تحقق عدالت و اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که پرونده های رسیده از دستگاه قضایی را  با نگاه ر سالت محوری مورد توجه قرار می دهیم، گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی یکی از مباحثی است که باید با جدیت دراستان کرمان مورد بررسی قرار گیرد و نباید اجازه داد فرد یاگروهی ، اموالی که متعلق به همه مردم است را به نام خود ببرند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به این مطلب که سیستم قضایی، سپاه پاسداران و شورای نگهبان مجموعه هایی هستند که امروز به شدت مورد هجمه دشمنان قرار گرفته اند، تصریح کرد: دلیل این هجمه آن است که این مجموعه ها دارند رسالت خود را برای امام خود به عنوان بنی هاشم عملیاتی می کنند.
سردار معروفی با اشاره به اهمیت فعالیت های دستگاه قضایی، سپاه پاسداران و شورای نگهبان گفت: هدف هجمه های دشمنان بی ثبات سازی است و اینجا نشان می دهد که باید جبهه انقلاب اسلامی بیشتر به فکر تقویت خود و انسجام باشد.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که تمام مجموعه سپاه حاج قاسم هستند که همواره آماده اند در مسیر آرمان های انقلاب و اسلام به شهادت برسند، تاکید کرد: باید تفکر و مکتب شهید سلیمانی که تفکر انقلاب امام و رهبری است را به مدارس و خانه ها ببریم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهارداشت: ظرفیت لازم در پایگاه های بسیج و حلقه های صالحین برای ارتقای سطح اگاهی های عمومی حقوقی وجود دارد و می توان در پرتوی تعامل دو سویه بین دادگستری و سپاه از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =