رییس دادگستری همدان: تشکیل شعبه رسیدگی به مسائل اقتصادی ضروری است

همدان- ایرنا- رییس کل دادگستری همدان گفت: تشکیل یک شعبه تخصصی برای رسیدگی به مسائل و مشکلات قضایی فعالان در واحدهای اقتصادی ضروری است.

محمدرضا عدالتخواه روز سه شنبه در جریان بازدید از شرکت صنایع غذایی سحر همدان بیان کرد: فعالان اقتصادی استان برای تشکیل و راه اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در صورت راه اندازی این مجتمع ویژه همه موضوع های حقوقی، خانوادگی و جزائی مربوط به فعالان اقتصادی با رعایت شأن آنان و با سرعت و دقت لازم به صورت تخصصی رسیدگی می شود.

عدالتخواه تشکیل شورای حل اختلاف در این واحد تولیدی را موجب تسهیل و تسریع در حل اختلاف ها دانست و عنوان کرد: راه اندازی کمیته مصلحین از زیر مجموعه های ستاد تألیف قلوب در همدان طرحی ابتکاری به منظور حل و فصل مشکلات از طریق افراد مورد وثوق در اجتماعات بوده است.

رییس کل دادگستری همدان ادامه داد: این کمیته می تواند بخش قابل توجهی از مرافعات و اختلاف های کارگران و کارکنان این قبیل واحدهای تولیدی را بدون مراجعه به مراجع قضائی حل و فصل کند.

عدالتخواه گفت: در این روزها که نظام سلطه، عمده فشار خود بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر حوزۀ اقتصاد متمرکز کرده و با وضع تحریم های ظالمانه، سلامت، آرامش و امنیت جسمانی مردم میهن اسلامی مان را نشانه گرفته از جملۀ مهمترین وظایف هر تشکیلات یا ساختاری، رفع موانع تولید و سرمایه گذاری و به گردش در آوردن چرخ های اقتصاد است.

وی افزود: بر این اساس رییس قوه قضائیه نیز با صدور دستورالعمل ها و دستورهای ویژه خواستار ورود مجموعه های قضائی در حمایت از فعالان عرصه تولید و اقتصاد شد تا با حمایت های قضائی این قبیل از واحدهای تولیدی و اقتصادی، امکان ادامه یا ارتقا تولید و فعالیت را داشته باشند.

رییس کل دادگستری همدان بیان کرد: در راستای اجرای این سیاست قضایی ستاد استانی اجرای سیاست های مقاومتی دادگستری استان فعال شده و تاکنون پذیرای تقاضاهای متنوع از ۴۳ شرکت و واحد تولیدی در استان و پیگیری معضلات آنان بوده است.

عدالتخواه اضافه کرد: بازدید هفتگی از واحدهای تولیدی و بررسی مشکلات و معضلات آن واحد یکی از برنامه های تدوین شده برای حضور مجموعه قضائی استان در عرصه تولید و اقتصاد در سال ۹۹ است که اولین بازدید انجام شده در سال جاری در سومین روز از هفته قوه قضائیه در شرکت صنایع قضایی سحر همدان محقق شد و این بازدیدها در طول سال استمرار و ادامه می یابد.

وی با ابراز خرسندی از حضور در واحد تولیدی «سحر» که از شهرت و کیفیت مطلوبی برخوردار است اظهار داشت: علاوه بر تخصص، اخلاق مداری و تقوای در کسب نیز در این واحد تولیدی مشهود بوده همچنین انجام کار علمی و تحقیقاتی در کنار تولید بسیار ارزشمند است.

رییس کل دادگستری استان همدان موفقیت هر واحد تولیدی در عرصه مبارزه با تحریم ها را همتراز با تأثیر موشک هایی که بر سر تروریست های آمریکایی فرود آمد توصیف کرد و افزود: نامگذاری سال ها توسط رهبر معظم انقلاب ترسیم هدف برای تمامی مسئولان و فعالان اقتصادی است که باید در راستای تحقق کامل این هدف ها به صورت جهادی و انقلابی برنامه ریزی و اقدام کرد.

شرکت صنایع غذایی سحر همدان یکی از واحد های تولیدی فعال و موفق در عرصۀ تولید محصولات غذایی از جمله کنسرو، کمپوت، رب و سُس بوده و با وجود ۲۳ شعبه و ۹ نمایندگی در سراسر کشور بخش قابل توجهی از بازار محصولات یاده شده را تأمین می کند، این شرکت تنوع تولید، تولید ۸۵ نوع محصول و برند سازی، به چندیدن کشور جهان نیز محصول خود را صادر می کند.

در این بازدید توتونچیان مدیرعامل این شرکت تولیدی و سایر مدیران و مسئولان واحد اقتصادی یادشده به بیان نقطه نظرات و مسائل موجود در مسیر تولید پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =