۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83831452
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار جدی رسانه ای چین به آمریکا

پکن- ایرنا- دولت چین در واکنش به معرفی چهار رسانه چینی از سوی آمریکا به عنوان «ابراز تبلیغاتی حزب کمونیست چین» به واشنگتن هشدار داد چنانچه دیدگاه خود را در این مورد اصلاح نکند به صورت قانونی واکنش نشان خواهد داد.

به گزارش ایرنا «جائو لی جیان» روز سه شنبه در پکن خواستار توقف فوری اقدامات واشنگتن علیه رسانه های چینی شد و گفت: آمریکا باید این اقدام اشتباه را خیلی زود متوقف و اصلاح کند در غیر این صورت چین به شیوه‌ای قانونی و ضروری پاسخ دهد.

"مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا روز گذشته /دوشنبه/ اعلام کرد که به منظور اطمینان از شفافیت بیشتر اقدامات حزب کمونیست چین در آمریکا، چهار رسانه دیگر این کشور را به عنوان ابزار تبلیغاتی دولت چین در سیاست خارجی معرفی کردم.

در همان روز "مورگان اورتگاس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این چهار رسانه چینی را روزنامه گلوبال‌تایمز، تلویزیون دولتی چین، خبرگزاری چین و روزنامه مردم معرفی کرد.

وزارت خارجه آمریکا بهمن سال گذشته نیز پنج رسانه چین شامل خبرگزاری شینهوا، تلویزیون انگلیسی زبان چین، رادیو بین‌المللی، چاینا دیلی و توسعه های تیان آمریکا را ابزار تبلیغاتی دولت چین در ماموریت خارجی معرفی کرده بود.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، دولت آمریکا نباید با با این رسانه ها مثل رسانه‌های خارجی عادی برخورد کند زیرا این رسانه ها در حال  «ماموریت خارجی» هستند و بلندگوی حزب کمونیست چین محسوب می‌شوند.  

مقام‌های آمریکا ماه‌ها است در تلاش هستند تا با طرح و برنامه‌های مختلف چین را در جامعه بین‌المللی تحت فشار قرار داده و چهره این کشور را مخدوش کنند اما توفیقی در این زمینه نداشتند.  

تنش در روابط چین و آمریکا از زمانی که ترامپ به ریاست جمهوری رسیده، افزایش یافته است. جنگ تجاری، حمایت آمریکا از تایوان و متهم شدن رسانه های چین به جاسوسی در ایالات متحده بخشی از تنش‌ها میان دو کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =