تصویب ۸۰ میلیارد ریال برای ساماندهی رودخانه بالهارود گرمی و بیله‌سوار

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از تصویب ۸۰ میلیارد ریال از اعتبارات مالی مدیریت بحران کشور توسط هیات وزیران برای ساماندهی رودخانه بالهارود در شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوار خبر داد.

عباس جنگی مرنی روز سه‌شنبه اظهارداشت: ساماندهی رودخانه بالهارود توسط شرکت آب منطقه‌ای اردبیل آغاز می‌شود.

وی افزود: رودخانه بالهارود یکی از رودخانه‌های مهم مرزی در استان اردبیل می‌باشد که با طول حدود ۱۱۵ کیلومتر در حد فاصل  شهر بیله‌سوار تا روستای اوچ آغاج شهرستان گرمی، مرز ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را تشکیل می‌دهد و در قسمت‌هایی از رودخانه نیاز به ساماندهی و تثبیت کناره و مسیر رودخانه است.

وی گفت: رودخانه بالهارود به لحاظ ظرفیت آب و خاک همیشه از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و با توجه به وقوع سیلاب‌ها و فرسایش‌های انجام شده در ساحل رودخانه نیاز به تثبیت کناره و ساماندهی رودخانه وجود دارد و مسوولان استانی و ملی و شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در چند ماه اخیر تلاش و پیگیری زیادی برای اخذ اعتبار مالی لازم انجام داده‌اند.

جنگی مرنی افزود: با این اعتبار مصوب دولت، اجرای طرح ساماندهی، تثبیت کناره و لایروبی رودخانه بالهارود توسط شرکت آب منطقه‌ای اردبیل انجام می‌شود و خدمت کوچکی به منطقه و مردم خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =