تقدیر گوترش از خدمتگزاران عمومی برای خدمات آنان به بشریت

تهران - ایرنا - دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز خدمات عمومی ملل متحد، ۲۳ژوئن ۲۰۲۰ برابر با ۳ تیرماه جاری از خدمتگزاران عمومی برای خدمات آنان به بشریت تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، در پیام آنتونیو گوترش آمده است: در حالی که جهان همچنان با همه‌گیری مرگبار کووید-۱۹ دست به گریبان است، خدمتگزاران بخش‌های عمومی در خط مقدم پاسخ به بحران قرار گرفته‌اند. آنان پرستاران، پزشکان و پیراپزشکان هستند که جان‌ها را نجات می‌دهند.

وی در این پیام افزود: کارگران خدمات بهداشتی که فضاهای عمومی را ضد عفونی و تمیز می کنند، کارکنان حمل و نقل عمومی که اتوبوس‌ها و قطارها را به حرکت درمی‌آورند، معلمانی که فرزندان ما را به صورت آنلاین و آفلاین آموزش می دهند و مقامات سلامت عمومی، مدیران داده ها و آمار که اطلاعات حیاتی و موثق در مورد انتقال بیماری و پیشگیری از آن ارائه می دهند، از جمله این خدمتگزاران هستند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در ادامه این پیام آورده است: بسیاری از این افراد کارهای خود را در شرایط خطرناک، با تعاملات زیاد انسانی و بدون دسترسی به تجهیزات حافظت شخصی انجام داده اند و برخی از آنان نیز در این بین جان خود را به دلیل کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

گوترش در این پیام افزود: امروز، همانطور که به این خدمتگزاران اصلی و بسیاری دیگر احترام می گذاریم، باید همه با هم در مورد چگونگی محافظت بهتر، شناخت و سرمایه گذاری در سلامتی آنان، در کنار بازپروری پس از بحران، تأمل کنیم و مستقیماً به این خدمتگزاران الهام بخش می‌گویم: همه ما به خاطر اقدامات قابل تحسین و خدمتگزاری شما به بشریت، مدیون‌تان هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =