آغاز توزیع مرغ منجمد در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: توزیع گوشت منجمد مرغ به منظور تنظیم بازار از امروز (چهارشنبه) در استان آغاز شده و این محصول با قیمت مصوب، عرضه می‌شود.

رضا فیروزه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه محدودیتی در عرضه مرغ منجمد وجود ندارد، اظهار داشت:  قیمت مصوب گوشت منجمد مرغ، ۱۲۷ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مصوب گوشت مرغ کشتار روز به ازای هر کیلوگرم، ۱۲۹ هزار ریال است گفت: قیمت این قلم فرآورده پروتئینی در چند روز گذشته به حدود ۱۸۰ هزار ریال رسید.

فیروزه، کاهش جوجه ریزی را از علت های افزایش قیمت گوشت مرغ عنوان کرد و گفت: جهاد کشاورزی باید تلاش کند تا جوجه ریزی در سالن های مرغداری به موقع و به صورت مدیریت شده انجام شود، علاوه بر آن باید بتواند از خروج بیش از اندازه مرغ زنده از استان جلوگیری کند.

وی افزود: اولویت، تامین نیاز استان است، البته در زمانی که قیمت گوشت مرغ به بیش از قیمت مصوب رسید، ما با توافق تنظیم بازار، برای جلوگیری از خروج مرغ زنده از استان اقدام شد البته کشتار مرغ برای ترانزیت به سیار استان ها ممنوع است.

مرغداران متخلف به تعزیرات معرفی می‌شوند  

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: مرغدارانی که محصول تولیدی شان را گران‌تر از نرخ مصوب عرضه کنند، با برخورد قانونی روبه‌رو شده وپرونده آنان به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود. 
فروش مرغ زنده به کشتاورز و یا کشتارگاه  بالاتر از نرخ مصوب، تخلف است و با مرغداران خاطی، برخورد می شود.

وی با بیان اینکه میزان مصرف گوشت مرغ در استان روزانه ۵۰ تا ۵۵ تن است گفت: میزان تولید در این استان، کمتر از میزان مصرف است، برای تولید مرغ، مجوزهای لازم در سال های گذشته داده نشده است، در این شرایط بخشی از نیاز از خارج استان تامین می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته، قیمت گوشت مرغ، در بسیاری از ماه ها، زیر قیمت مصوب بوده است، اما در چند روز اخیر، قیمت این محصول به بالاتر از نرخ مصوب رسیده است که در این زمینه، تلاش داریم تا بازار کنترل شود.

سالانه حدود ۲۲ هزار تن گوشت مرغ در استان مصرف می شود که حدود ۶ هزار تن از این میزان از سایر استان ها تامین می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =