سرانه باسواد شدن در کهگیلویه و بویراحمد هشت میلیون ریال است 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرانه باسواد شدن هر فرد بیسواد یا کم سواد در این استان در سال ۱۳۹۹ هشت میلیون و ۴۰۰ هزار ریال است.

هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان سرانه هزینه تمام شده هر یک از بیسوادان یا کم سوادان گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال کهگیلویه و بویراحمد است که امسال باسواد می شوند.

وی افزود: این میزان سرانه برای سوادآموزان دوره انتقال کهگیلویه و بویراحمد ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و برای سوادآموزان دوره تحکیم سواد استان نیز یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: موضوع مهم برون سپاری فعالیت های سوادآموزی در این استان با جدیت در حال پیگیری و انجام است.

زارع پور عنوان کرد: امسال حجم عمده ای از فعالیت های سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد به روش برون سپاری و از سوی مؤسسه ها و تشکل های مردم نهاد و بخش دیگر نیز از سوی معلمان انجام می شود.

وی ابراز داشت: سال گذشته نیز با همکاری ۱۲ مؤسسه و تشکل مردم نهاد فعالیت های سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

زارع پور گفت: حجم ابلاغی امسال سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد چهار هزار و ۵۰۰ نفر بیسواد و کم سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است که باید محقق شود.

وی اظهار داشت: ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از این تعداد مربوط به دوره سوادآموزی، یک هزار و ۲۰۰ نفر مربوط به دوره انتقال و ۹۰۰ نفر نیز مربوط به دوره تحکیم سواد است.

زارع پور افزود: نام نویسی سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد اواخر تیرماه امسال و پس از اعلام سازمان نهضت سوادآموزی کشور آغاز می شود.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =