پویش اهدای خون ویژه دهه کرامت در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از آغاز پویش "خون سالم، نجات بخش زندگی" ویژه دهه کرامت از امروز همزمان با سالروز تولد حضرت معصومه (س) خبر داد.

دکتر مجید عبداللهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پویش با هدف ارتقای فرهنگ اهدای خون و حضور بیشتر داوطلبان در پایگاههای اهدای خون امسال از سوم تیرماه برابر با روز تولد حضرت معصومه (س) آغاز شده است و تا میلاد حضرت رضا (ع) در ۱۳ تیرماه ادامه دارد.
وی اضافهکرد: اهدای خون و نجات جان بیماران یک کار خیر و شایسته تلقی می‌شود و برپایی این حرکت‌ها می تواند موجب حضور منظم و مستمر داوطلبان و اهدا کنندگان خون در پایگاههای اهدای خون شود. 
او ادامه داد: علاقه مندان برای پیوستن به کمپین "خون سالم، نجات بخش زندگی" می‌توانند در طول دهه کرامت و یا در سالروز تولد عزیزان،مراسم دوستان و آشنایان،ازدواج عزیزان با برآورده شدن حاجت در امر خداپسندانه اهدای خون شرکت کنند.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: سال گذشته ۱۲۵ هزار و ۵۹۰ داوطلب به پایگاههای اهدای خون خراسان رضوی مراجعه کرده‌اند که بیش از ۹۰ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد شرایط لازم را داشته و از آنها خونگیری شده است.
عبداللهی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵ هزار نفر در استان خراسان رضوی خون خود را اهدا کرده‌اند.
خراسان رضوی سومین استان تولید کننده خون کشور پس از استانهای تهران و فارس است.
هم اکنون ۶ پایگاه اهدای خون در مشهد و پنج پایگاه اهدای خون در شهرستان های نیشابور، تربت حیدریه، سبزوار، قوچان و گناباد دایر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =