واحد اجرایی ستاد مبارزه با کرونا آبادان وارد فاز عملیاتی شد

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار آبادان گفت:واحد اجرایی مبارزه با بیماری کرونای شهرستان آبادان وارد فاز عملیاتی شد و تعدادی از بیماران کرونایی توسط این واحد آموزش دیده و معین، شناسایی و پایش شدند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان، سید زین‌العابدین موسوی بیان کرد: واحد اجرایی مبارزه با کرونا نظارت بر دوران قرنطینه و کنترل بیماران سرپایی که به تشخیص مرکز بهداشت و درمان دوران نقاهت و قرنطینه خود در منزل سپری می کنند را برعهده دارد.

وی افزود: افراد شناسایی شده به مدت ١٤ روز توسط گروه‌های معین، با بهره‌گیری از مشاوره لازم و تامین بسته‌های معیشتی، مبتلایان نیازمند را شناسایی و توصیه و تذکر پروتکل‌های بهداشتی را به آنها آموزش می‌دهند.

موسوی گفت:در روز نخست اجرای این طرح چند مورد تخلف از سوی افرادی که باید در قرنطینه خانگی باشند داده شد و در پروسه تشکیل پرونده قضایی قرار گرفت که با اخذ تعهد، تا پایان طرح اخذ سلامتی در خانه ماندگار شدند. 
وی افزود: این طرح برای نخستین بار در سطح کشور در آبادان اجرا می‌شود و انتظار می‌رود با جداسازی و کنترل بیماران کرونایی از افراد سالم در طول دوران کرونا به قطع زنجیره کرونا منجر شود. 

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می‌برند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =