دادگستری کرمانشاه از تولید و سرمایه‌گذاری حمایت می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری استان کرمانشاه رسیدن به شعار سال یعنی جهش تولید را نیازمند حمایت از کارآفرینی در بخش صنعت و تولید دانست و گفت: دادگستری استان از تولید و سرمایه‌گذاری حمایت می‌کند.

«پرویز توسلی‌زاده» روز سه‌شنبه در قالب هیاتی از شورای قضایی استان از چند کارخانه تولیدی استان بازدید کرد و در سخنانی یکی از مهمترین برنامه های تدوین شده در هفته قوه قضاییه را بازدید از کارخانه های تولیدی به منظور حمایت از سرمایه گذاری و تولید و نیل به شعار سال یعنی جهش تولید دانست.

وی حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری مشروع را از برنامه‌های اساسی دستگاه قضایی دانست و یادآور شد رسیدن به شعار سال یعنی جهش تولید نیازمند حمایت از کارآفرینی، صنعت، تولید و سرمایه‌گذاری مشروع است.

وی اظهار داشت: در جریان بازدید از این واحدها متوجه وجود اراده های خوبی شدیم که جای خوشحالی و تقدیر از دست اندرکاران دارد؛ اراده هایی که توانسته اند با وجود مضایق و کمبودها و باوجود تحریم های همه جانبه ای که وجود دارد به خوبی روند تولید را رهبری کنند و در بخش های مختلف یاری گر بخش اشتغال و کارآفرینی باشند.

توسلی زاده در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: در شورای اقتصاد مقاومتی مصوب کرده ایم به منظور حمایت از تولید و اینکه کارخانه ها به تعطیلی کشیده نشوند، بانک ها نباید خود نسبت به ارزش‌گذاری واحدهای تولیدی در قبال بدهی های بانکی اقدام کنند و در این راستا از وجود کانون کارشناسان استفاده کنند.

وی افزود: علاوه بر موارد بالا به قضات تاکید شده است در صدور احکام قضایی به بخش تولید کمک کنند و با برداشت صحیح از قوانین، به گونه ای برخورد شود که هیچ واحد تولیدی متوقف نشود چرا که در شرایط کنونی یکی از نیازهای اساسی کشور توجه به بخش تولید است و همانگونه که ریاست قوه قضاییه تاکید داشته اند نباید به بهانه بدهکاری هیچ واحد تولیدی تعطیل شود.

در ادامه رییس کل دادگستری استان و شورای قضایی با حضور در چند واحد تولیدی استان از نزدیک در جریان چگونگی فرایند کاری آنها قرار گرفتند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد صنعتی و تولیدی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی کرده است.